ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

10 Kasım Atatürk’ü Anma programı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 81´inci ölüm yıldönümünde ülke genelinde olduğu gibi Osmancık’ta da düzenlenen tören ile anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 2019 Pazar günü (bugün) vefatının 81´inci yıldönümü münasebetiyle, ülke genelinde düzenlenen törenlerle rahmetle anıldı. 81´inci ölüm yıldönümü nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Osmancık’ta da düzenlenen törenlerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk anıldı. Anma programı ilk olarak; Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı´na saat 08.45´de çelenklerin sunulmasıyla başladı ve ardından saat 09.05´te saygı duruşu ile İstiklal Marşı´nın okunmasıyla devam etti. Daha sonrasında anma töreni saat 10.00´da Belediye Kültür Merkezinde, tüm şehitlerimiz için Kur´an-ı Kerim Tilaveti, günün anlam ve önemini belirten konuşma, şiir dinletisi, slayt ve oratoryo gösterisi gibi etkinliklerle devam etti.

Anma programına Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Garnizon Komutanı Asteğmen Mücahit Yıldırım, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun,  daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin ilçe temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Öte yandan ilçe bulunan okullarda sabah saat 08.45 itibariyle kendi bünyelerinde anma programları düzenledi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın