ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

12 erkeğe karşı yarışan kadın muhtar adayı ilgi görüyor

Osmancık’ın Şenyurt Mahallesinden aday olan Hülya Odabaş Başkaya, 12 erkek muhtar adayıyla yarıştığı seçimlerde büyük ilgi görüyor.

12 erkek muhtar adayına karşı yarışan 29 yaşındaki 2 çocuk annesi Hülya Odabaş Başkaya, Şenyurt Mahallesi’ne muhtar adayı oldu.

İlçe merkezinde en çok seçmeni bulunan Şenyurt Mahallesi’nde 12 erkek muhtar adayı ile yarışan Başkaya kapı kapı dolaşarak başta kadınların oylarına talip olduğunu söylüyor.

Muhtarlık seçiminde en büyük destekçilerinin kadınlar olduğunu söyleyen Başkaya erkeklerden de oy istemeyi ihmal etmiyor.

Azaları ile birlikte mahallesinde seçim çalışmalarına başlayan Hülya Odabaş Başkaya  “1990 Osmancık doğumluyum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Lise mezunu olup çıkmış olduğum bu kutlu yolda, Şenyurt Mahallesi sakinlerine kadınlarında çok şeyler yapabileceklerini ispatlamak istiyorum.

Sahip olduğumuz bu güzel mahallemizde mahalle sakinlerimiz ile bir araya gelip sorunlarımıza çözümler üretmek, mahallemizin gelişmesi için muhtarlığa talibim. Gelişim için değişimin gerektiğine inanıyorum.

Bu süreçte benim en büyük destekçilerimi olan mahallemizin kadınlarına çok teşekkür ediyorum.  Bilinen bir gerçek varsa oda kadın muhtarların olduğu mahallelerde, mahalleli kadın muhtarla daha rahat iletişime geçiyor. Bir istekleri olduğunda kadın muhtarın kapısını daha rahat çaldıklarını söylüyorlar. Bu gerçeği göz ardı etmeden kadınlarımızın oylarına talip olduğum gibi erkek seçmenlerimizin de oylarını talibim ”dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın