ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Mera vasfını kaybeden alana belediye yatırım yapacak

Çorum’un Osmancık ilçesinde At Yarışları mevkii olarak adlandırılan toplamda 121 dönüm alanının meradan çıkarıldığı bildirildi. Meradan çıkarılan alana belediye yatırım yapacak.

Osmancık Belediyesi sosyal medya hesabından mera vasfını kaybeden alana yatırım yapılacağını duyurarak; “ Pirinç Festivalinin düzenlendiği At Yarışları ve Güreş alanını kapsayan toplamda 121 dönüm alan mera vasfını kaybettiği göz önünde bulundurularak belediyemizin yapacağı yatırımlar nedeniyle meradan çıkarılmıştır. Bu alana belediyemizce yeni yatırımlar yapılacaktır. Hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

AT YARIŞLARI ALANINA ANTİK TRİBÜN MODELİ

Mart 2020’de göreve geldiği son bir yılı değerlendiren Belediye Başkanı Ahmet Gelgör mera alanı olarak gözüken At Yarışları Mevkii’nin belediyeye geçmesi için çalışmalar yaptıklarını söylemişti. Gelgör, alanın at yarışları, güreş ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam edeceğini belirterek alana amfi tiyatrolardaki izleyici tribünlerine benzer bir proje düşünüldüğünü belirtmişti.

Meradaki at yarışları ve güreş yapılan alanın amacı dışında kullanılmasının önüne geçmek için çevresinin 750 metre tel örgü ile güvenli hale getirildiğini belirten başkan Gelgör,  mesire alanı içine bay-bayan tuvaletlerinin yapıldığını, mescit ve soyunma odaları ile piknikçiler içinde kamp masaları yapılacağını söyleyerek 1 yılı değerlendirmişti.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın