ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Mareşallik’ ve ‘Gazilik’ unvanının verilişinin 98. yıl dönümü ve Gaziler Günü Osmancık’ta yapılan tören ile kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Mareşallik’ ve ‘Gazilik’ unvanının verilişinin 98. yıl dönümü ve Gaziler Günü Osmancık’ta yapılan tören ile kutlandı. Kutlama Töreni Hükümet Konağı bahçesinde Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Şehit ve Gaziler Derneği  çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı söylendi. Törende Jandarma Astsubay İbrahim Işık tarafından günün anlam ve önemini belirtir bir konuşma yapıldı.

İbrahim Işık konuşmasında; “Bugün, kutsal vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek, canını ortaya koyduğu görevinden, “Gazilik onuruna” yüceltilen gazilerimizin günüdür.

Bugün aynı zamanda, Türkiye Büyük Millet Meclisince, ulusumuzun vefa duygusunun bir nişanesi olarak ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği gününde yıldönümüdür.

Bu vatan topraklarında özgürce yaşayan bizler, sizlere minnet ve şükran duygularımızı bir kez daha dile getiriyor ve huzurunuzda saygı ile eğiliyoruz.

Yazdığını cesaret destanlarıyla, Türk Ulusunun hafızasına kazınan adlarınız, sonsuza kadar yaşayacaktır. Karşılaştığımız tüm olumsuzluklarla mücadelede, bizlere güç vermeye devam edeceksiniz. Hatıralarınızı yüceltmek, gazi olarak verdiğiniz hayat mücadelesinde sizlere sahip çıkmak hem yüce önderimizin bir vasiyeti hem de ulusumuzun tarihine ve mazisine bağlılığının bir ifadesidir.

Bugün, Türk ulusunun birlik ve beraberliğini ve devletimizin bağımsızlığını aziz şehitlerimize ve siz değerli kahraman gazilerimize borçluyuz. Sergilediğiniz kahramanlıklar yurdumuza ve milletimize yönelecek her türlü tehditle mücadele de bizlere ve gelecek nesillere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

Her geçen gün, ulusumuzun sevgi ve desteği ile daha da güçlenen güvenlik kuvvetlerimiz verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirme azim ve kararlılığındadır. Emin olunuz ki Türkiye Cumhuriyeti Devletini sonsuza kadar yaşatacak ve kıymetli gazilerimizin fedakarlıklarını büyük bir gururla daima yüreğimizde taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle;

Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve ebediyet intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken hayatta olan gazilerimize, onların eli öpülesi anne ve babalarına, sevgili eşlerine, evlatlarına ve yüce ulusumuza saygılar sunuyoruz.”dedi.

Öğrencilerin okudukları şiirlerle Hükümet konağı bahçesindeki tören sona erdi. Törenin ardından törene katılan protokol üyeleri Osmancık Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğini ziyaret etti.

Etkinliğe Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Garnizon Komutanı Mücahit Yıldırım, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, MHP Osmancık İlçe Başkanı Satılmış Karatağ, Emniyet ve Askeri erkan ile daire amirleri katıldı.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın