ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

20 madalyanın 12’sini aldılar

Dünya ve Avrupa Gençler Badminton Turnuvasına puan veren ‘Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası sona erdi.

16-18 Aralık 2019 tarihleri arasında Türkiye Badminton Federasyonu’nun Ankara Keçiören’deki Olimpiyat Hazırlık Merkezinde ev sahipliği yaptığı turnuva 3 gün sürdü.

13 ülkeden 242 sporcunun 5 kategoride madalya mücadelesi verdiği turnuva da 6 sporcumuzun dahil olduğu Badminton Türk Milli Takımı 2 altın, 4 gümüş ve 6 bronz madalya kazandı. Turnuva da Çorum Belediyesi GSK sporcularından Hilmi Can Şimşek, Milli Takımdan partneri Sezgin Kelebek ile birlikte çift erkekler kategorisinde 2’inci olarak ilimiz ve ülkemiz adına önemli bir başarıya daha imza attı.

Yine sporcularımızdan Ceren Özdemir hem tek bayanlarda hem de çift bayanlarda ilk sekize kalma başarısı gösterirken, sporcularımız, Mustafa Arkan, Mehmet Can Töremiş, Beren Aşkar ve Sümeyye Erkuş’ta performanslarıyla gelecek adına olumlu sinyaller verdi.

Badminton Milli Takım Antrenörü Barış Boyar, Uluslararası Gençler Turnuvasında 20 madalyanın 12’sini alan Milli Takım sporcularını tebrik ederek, “ilimizde Badminton branşının desteklenmesi anlamında bizlere maddi manevi destek sağlayan Millet Vekilimiz Oğuzhan Kaya’ya, Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın’a,Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Haşim Eğer’e,Federasyon Başkanımız Murat Özmekik’e,Genel Sekreterimiz Hayati Kısacık’a, Kulüp Başkanımız Nadir Solak’a,Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünün değerli personeline şahsım ve tüm ekibim adına teşekkür ediyorum.”dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın