ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

4-6 Yaş Kur’an Kursunun Temeli Atıldı

Osmancık’ta bir hayırsever, arsasını Kur’an kursu yapılması amacıyla bağışladı. Bağışlanan arsaya 4-6 yaş grubu için Kur’an Kursu yapılacak. Kur’an Kursu’nun temeli dün gerçekleştirilen törenle atıldı.

Osmancık’ta Edip Gençer adındaki bir hayırsever, Gemici Çay Mahallesi Nenehatun Sokak’ta bulunan (TOKİ Yolu)  440 m2 arsasını Kur’an kursu yapılması amacıyla bağışladı. Bağışlanan arsaya Osmancık İlçe Müftülüğü 4-6 yaş grubu için Kur’an Kursu yapacak. Yaklaşık 900 bin TL’ye mal olacak Kur’an Kursu’nun temeli dün gerçekleştirilen törenle atıldı.

Çay Mahallesinde yapımına başlanılan Osmancık Müftülüğü 4-6 Yaş Kur’an Kursunun temel atma törenine İlçe Kaymakamımız Hakan Alkan, Osmancık Belediyesi Başkan Vekili Şeref Keskin, Çorum İl Müftü yardımcısı Adem Aygül, Osmancık İlçe Müftüsü Dr. Eyyup Aydın ve daire amirleri ile mahalle sakinleri ile davetliler katıldı.

Tören tüm Şehitlerimize 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla açıldı. Beylerçelebi Camii İmam-Hatibi Hafız İbrahim Bardak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından protokol konuşmalarıyla devam eden tören tekbirlerle kurban kesiminin ardından inşaata ilk temel atımı yapılarak son buldu.

Osmancık İlçe Müftüsü Dr. Eyyup Aydın, 4-6 Yaş Kur’an Kursu Arsasını Bağışlayan Edip Gençer”e, tören açılışına katılan İlçe Kaymakamı Hakan Alkan’a, Belediye Başkan Vekili Şeref Keskin’e, İl Müftü Yardımcısı Adem Aygül’e,  mahalle sakinlerine ve e İnşaata maddi ve manevi destek veren vatandaşlara teşekkür etti.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın