ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“40 derece sert suyu içmek istemiyoruz”

 “40 derece sert suyu içmek istemiyoruz”

Osmancık’ta musluklardan akan suyu içemediklerini belirten bir vatandaşımız yetkilileri göreve çağırdı.

Osmancık’ta musluklardan akan suyu içemediklerini belirten bir vatandaşımız yetkilileri göreve çağırdı. En kısa zamanda içme suyuna çözüm bulunmasını isteyen vatandaşımız “Bu sorun daha ne kadar sürecek” şeklinde serzenişte bulundu.

Osmancık’ta musluktan akan sularla ilgili haber merkezimize vatandaşlardan gelen şikayetler artarak devam ediyor. Gerek e-mail, gerek whatsapp ihbar hattımız gerekse diğer iletişim yollarından bize ulaşan vatandaşlar içme suyuyla ilgili dilek, şikayet ve önerilerini ulaştırıyorlar.

Konuyla ilgili bir vatandaşımız ise ““Bir Osmancıklı olarak 40 derece sert suyu içmek istemiyoruz gündeme getirin rica ediyoruz” şeklinde serzenişte bulunarak musluktan akan suyu içmeye çekindiğini belirtti.

Doğma büyüme Osmancıklı olduğunu belirten vatandaşımız 54 yaşında olduğunu belirterek yıllardır içme suyuyla ilgili aynı sorunun devam ettiğini ve çocukluk yıllarında Sağlık Bakanlığı’nın Osmancık’ta duvarlara ve direklere “ İnsanların ve hayvanların suyla teması tehlikelidir ”şeklinde afiş asıldığını büyüklerinin kendisine anlattığını hatırladığını belirtti.

“Osmancık’ta su faturalarına ‘içilmez’ uyarısı konulmalı”

Musluktan akan suyu içemedikleri için hazır suya ve kaynak sularını yöneldiklerini belirten bir başka vatandaşımız ise “Hazır suya para dayanmıyor. Aldığımız hazır suyu da sadece içmede kullanabiliyoruz. Çaydanlıkların dibi kireçten görünmüyor. Bu yüzden kaynak sularına ve hazır suya yöneldik. Oda bir gün oluyor bir gün olmuyor. Hazır suyu alan var almayan var. Bu sorun daha ne kadar sürecek.  Bu sorun kısa sürede çözülmez ise yetkililere önerim su faturalarının bir yerine “içilmez” ibaresi yazmaları. Umarım Dereboğazı İçme Suyu bir an faaliyete geçer ve musluklarımızdan temiz içilebilir su akar da kana kana içeriz.” ifadelerini kullandı.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın