ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

831 Öğrencisi ile Osmancık MYO yeni döneme hazır

Osmancık MYO 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 9 program, 8 bölüm ve 831 öğrencisi ile yeni döneme hazır.

Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksek Okulu 9 program, 8 bölümleri ile öğrencilerini bekliyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonucunda 266 öğrenci Osmancık Meslek Yüksekokulunun bölümlerini kazandı. Mevcut 565 öğrenci ile birlikte toplam 831 öğrenci 2019-2020 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında Osmancık MYO’da eğitim ve öğretime başlayacak.

KAYITLAR 19-23 AĞUSTOS 2019 TARİHLERİ ARASINDA

2019-YKS sonuçları ile Osmancık MYO’nun herhangi bir programına kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri 19-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksek Okulu’nu kazanan öğrenciler kayıtlarını  Üniversiteye gelmek suretiyle yüz yüze yapabilecekleri gibi, dilemeleri halinde kayıt işlemlerini bulundukları yerlerden internet ortamında online olarak yapılabileceği bildirildi.

Kayıtlarla ilgili Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksek Okulu web sitesinde yapılan duyuruda kayıt işlemlerini elektronik ortamda yapmak isteyen öğrencilerin kayıtlarını 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında e-Devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden yapabileceği duyuruldu.

Yapılan duyuruda ; “Bu öğrencilerimiz bir gün sonra, öğrenci belgelerini aynı web adresinden alabilirler. Üniversitemizi kazanan yeni öğrencilerimizin elektronik ortamda kaydı tercih etmeleri, onlara her şeyden önce zaman ve ekonomik tasarruf sağlayacaktır. Bu nedenledir ki, geçen yıllarda yeni öğrencilerimizin neredeyse tamamı bu yöntemi tercih etmişlerdir. Öğrenci adaylarımızın elektronik kayıt yapabilmek için eğer daha önce bir şifre almamışlarsa, öncelikle PTT şubelerinden e-Devlet şifrelerini şahsen almaları gerekmektedir.

Elektronik ortamda kaydını tamamlayan öğrencilerimizin ayrıca belge teslimi için Üniversitemiz kayıt merkezine bizzat gelmelerine gerek bulunmamaktır.

Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrencilerimizin kayıt işlemleri ise 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında (saat 09:00-17:00 arası) Hitit Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kayıt Kabul Bürosu’nda yapılacaktır.

Engelli öğrencilerimizin talep etmeleri halinde gereksinim duyacakları ekipmanlar imkânlar ölçüsünde temin edilecek ve yine talep etmeleri halinde kendilerine özel refakatçiler verilecektir. Bu durumdaki öğrencilerimizin [email protected]  e-mail adresinden ekipman/refakatçi taleplerini Üniversitemize iletmeleri yeterli olacaktır. Kayıt süreçleri ile ilgili gerekli tüm detaylı bilgi ve güncel duyurular, yeni öğrencilerimiz için hazırlamış olduğumuz  http://www.aday.hitit.edu.tr/adresinde yer almaktadır.

Yüz yüze kaydı tercih eden ve üniversitemize kaydını şahsen yapacak olan öğrencilerimizin 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında öğrenci kayıt merkezimize ulaşımlarının sağlanmasına yönelik Çorum şehirlerarası terminal ile saat kulesi civarında bilgilendirme noktaları ve her saat başı ring servisi uygulaması bulunmaktadır. “denildi.

KAYIT İŞLEMİ VE SONRASINDA İSTENEN BELGELER

Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksek Okulu’nu kazanan öğrenciler için kayıt işlemi ve sonrasında istenen belgelerde yayınlanan duyuru ile açıklandı.

Yapılan açıklamada; “Elektronik kaydı tercih eden yeni öğrencilerimizin aşağıda ifade edilen belgeleri 31 Ekim 2019tarihine kadar yerleştiği eğitim biriminin öğrenci işleri bürosuna eksiksiz teslim etmeleri gerekmektedir. Yüz yüze kayıtlarda aşağıda belirtilen belgeler, kayıt esnasında teslim edilecektir:

Ortaöğretim kurumlarından alınan Diploma veya Çıkış Belgesinin aslı. (Başarı Belgesi, mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz),

YKS Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet çıktısı),

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Kimliğinizin yanınızda olması ve kimlik üzerinde T.C. numarası yazılmış olması gerekmektedir),

4 adet 4×5 cm ebadında fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır),

Erkek adaylardan bakaya veya yoklama kaçağı olanlar, Askerlik Şubelerinden alacakları Askerlik Durum Belgesi (Fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına dair belge),

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümüne yerleşen öğrenci adaylarımız için Tam Teşekküllü Hastaneden alacakları Sağlık Raporu ve Adli Sicil Kayıt örneği.”

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

Kayıt işlemleri ile ilgili önemli notlarında paylaşıldığı duyuruda; “Elektronik kaydı tercih etmeyen öğrencilerin kayıt işlemleri,  Hitit Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kuzey kampüsü Çorum adresinde yapılacak olup; adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Posta ile kayıt yapılmaz.

Kayıt için istenen belgelerin aslı görülmeden fotokopisi kabul edilmez.

Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayanlar herhangi bir hak talep edemezler.

Kayıt İşlemini Tamamlayan Öğrencilerimizin Yapması Gereken Diğer işlemler

Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerimizin http://www.oidb.hitit.edu.trweb adresinden okul numaralarını öğrenmeleri ve Üniversitemiz otomasyon sistemine (HUBİS) giriş yaparak bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir (http://www.hubis.hitit.edu.tr).

İkinci öğretim programlarımıza yerleşen öğrencilerimiz, 02 Eylül 2019 tarihinden itibaren okul ve T.C. numaraları ile ücretlerini Halk Bankası şubelerine yatırmaları gerekmektedir.

Öğrencilerimizin derslere girebilmeleri için, Hitit Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Sınav Yönetmeliği’nin Kayıt Yenileme (Madde-7) ve Derse Kaydolma Esasları (Madde-19) hükümleri çerçevesinde her dönem başında ders kayıtlanma işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kayıt olan öğrencilerimizin, 02-08 Eylül 2019 tarihleri arasında Üniversitemiz otomasyon sistemine (www.hubis.hitit.edu.tr) giriş yaparak ders kayıt işlemlerini mutlaka yapmaları gerekmektedir. Ders kayıtlanma işlemini belirtilen süre içerinde doğru bir şekilde yapmayan öğrencilerimiz, ilgili döneme ait derslere ve sınavlara giremezler.

Eğitim birimlerimiz ve kayıtla ilgili detaylı bilgilere  http://aday.hitit.edu.tr/  web adresimizden erişilebilmektedir.Hitit Üniversitesi Rektörlüğü”

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.   

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın