ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Ağaçlar susuzluktan kuruyor, belediye ilgisiz”

Çorum’un Osmancık ilçesinde yaşayan vatandaşlar sulanmayan ağaçların kurumaya başladığını, belediyenin konuya duyarsız kaldığını belirtti.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

WhatsApp Haber Hattımıza ulaşan Cumhuriyet Mahallesi Şehit Soner Özdemir Caddesi’nde oturan vatandaşlar, caddede bulunan onlarca Çınar ağacının sulanmadığı için kurumaya başladığını, durumu yetkililere ilettikleri halde konuya duyarsız ve ilgisiz kaldıklarını iddia ettiler.

Yaz boyunca caddede bulunan ağaçların sulanmadığını belirten vatandaşlar; “ Yaz boyunca bu ağaçlar sulanmadı. Aşırı sıcaklarda ağaçların kurumaya başladığını fark edince 26 Ağustos 2020 tarihinde belediye başkanımızı konuyla ilgili bilgilendirdik. Kendisi bize yarın ekipleri gönderip sulattıracağım dedi. Ancak herhangi bir ekip gelip ağaçları sulamadı bizde ikinci kez bildirdik, yine aynı cevap verildi. Bu zamana kadar 3 defa konuyla ilgili bilgilendirmede bulunduk ama maalesef halen gelen giden yok, ağaçlar susuzluktan kuruyor, belediye ilgisiz. Yetkililerden duyarlılık bekliyoruz” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın