ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Ahmet Hamoğlu hayatını kaybetti

Çorumlu ünlü iş adamı Ahmet Hamoğlu (75), akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Çorum’un sanayicilerinden merhum Mustafa Hamoğlu’nun oğlu, Selma Zihar, merhum Ömer Hamoğlu, Hatice Hamoğlu, Leyla Hamoğlu ve Aydın Hamoğlu’nun ağabeyi, Dilek Hamoğlu’nun babası Ahmet Hamoğlu vefat etti. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına da başsağlığı dileriz.

Ahmet Hamoğlu kimdir?

Sanayici, işadamı, Hamoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı. 1948 yılında Çorum’da doğdu. Haydarpaşa Lisesi mezunudur. İş hayatına tuğlacılık sektöründe başlayarak Volkan Tuğla ve Kiremit Fabrikalarını kurdu.

1989’da Silivri Klassis Oteli’ni açtı. 1994’de Dünya golf şampiyonalarına ev sahipliği yapan Klassis Golf and Country Club’ı kurdu. 1996’da İstanbul’un en büyük alışveriş merkezi olan Maxi Shopping City’i ve bir yıl sonra Tekirdağ şubesini hizmete açtı. 2000 yılında ise Kız Kulesi’nin restorasyonu işletmesini aldı.

Hamoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamoğlu’nun turizm ve sanayi sektöründe hizmet veren şirketleri bulunuyor.  Bir dönem BJK Yönetim Kurulunda görev almıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Cevap Bırakın