ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

AK Parti Osmancık Gençlik Kollarına Mürsel Karatağ atandı

AK Parti Osmancık Gençlik Kolları Başkanlığı 6. Kongresi yapıldı. “Gençsin, Önde Yürü, İnandığın Yolda Yürü” sloganıyla yapılan Kongrede ilçe başkanı İbrahim Şişli’nin yaş akdinin dolması sebebiyle boşalan gençlik kolları başkanlığına Mürsel Karatağ atandı.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

11 Ekim 2020 Pazar günü yapılması planlanan Adalet ve Kalkınma Partisi Osmancık Gençlik Kolları Başkanlığı 6. Olağan Kongresi, Ağrı’da teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Jandarma Astsubay Emre Dokumacı’nın şehadet haberinin ardından ertelenmişti. Ertelenen kongre 15 Kasım 2020 tarihinde Osmancık Belediyesi Kültür sitesinde gerçekleştirildi.

Pandemi kurallarının gözetildiği kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken, kongreye AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları MKYK üyesi Yusuf İbiş, AK Parti Çorum İl Gençlik Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Muhammed Fatih Temur, Osmancık İlçe Başkanı Şerif Okudan ve yönetim kurulu üyeleri, önceki dönemlerde görev alan ilçe gençlik kolları başkanları ile partililer katıldı.

Mevcut başkan İbrahim Şişli’nin yaş akdinin dolmasından dolayı Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı ile yapılan istişareler sonucu gençlik kolları başkanlığına atanan Mürsel Karatağ, Osmancık için bayrağı devralmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Karatağ“AK Parti gençliğe önem veren bir parti”

Adalet ve Kalkınma Parti’sinin gençliğe önem verdiğini belirten Karatağ; “ İşimiz zor her göreve gelen başkan ve yönetimi bayrağı aldığı yerden daha yukarılara taşıyacak. Bizde çıtayı daha yukarılara taşımak için gece gündüz çalışacağız.

Dünyaya yön veren liderimizin yükünü biraz olsun azaltmak için, Osmancık, Çorum, Türkiye için 2023,2053 hedefleri için biz gençlere çok iş düşüyor. 2023 yılı bizim seçimimiz olacak.  Ben ve ekibim gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız” dedi.

Şişli “Gençlik kolları siyasetin ana damarıdır”

Yaklaşık 2,5 yıl önce devraldığı gençlik kolları Başkanlığı görevini yaş akdinin dolmasından dolayı devreden ve Ana Kademe Teşkilat Başkanlığı görevine getirilen İbrahim Şişli gençlik kollarının siyasetin ana damarı olduğunu belirtti.

Şişli konuşmasını şöyle sürdürdü; “Hak davası olarak gördüğüm bu davada daha çok çalışmaya başladım. Gençlik kollarına bakıldığında siyaseten geri planda olarak görülebilir. Lakin gençlik kolları siyasetin ana damarıdır. Çünkü gençlerin enerjisi bitmek bilmeyen bir azmi vardır. “diyerek Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın her platformda gençlere yer verdiğinin altını çizdi.

Şerif Okudan “Biz bir dava yarışındayız”

Adalet ve Kalkınma Partisi Osmancık İlçe Başkanı Şerif Okudan;” Biz burada bir dava yarışındayız. Bayrağı daha da ileri taşımak üzere bir kardeşimiz göreve gelmek üzere. Gençlerimiz her zaman canlıdır, heyecanlıdır ve samimidir.

Partimiz kurulduğundan bu güne attığımız her adımda gençlik kollarının payı büyüktür.” diyerek partinin kuruluşundan bugüne hizmet etmiş olan gençlik kolları başkanlarına teşekkür edip, görevi devralan Mürsel Karatağ’a ve yönetimine de başarılar diledi.

İl Gençlik Kolları Başkanı Temur ”Osmancık gençliğinin sonsuz desteğini görmek istiyoruz

Kongrede bir konuşma yapan AK Parti Çorum İl Gençlik Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Muhammed Fatih Temur” Osmancık pirinci ile meşhur bir ilçemiz aynı zamanda Sayın Milletvekilimiz Oğuzhan Kaya’ya da sahip. Programlarından dolayı kendileri aramızda yok ama ilk günden itibaren kendisi de teşkilatın içerisinde yıllardır bulunmasından dolayı, sonsuz destek ve çaba göstermişlerdir. Gençlik kollarımızın her zaman yanlarında bulunmuş, bunun gerçek bir göstergesi olarak ta öndeki dönem gençlik kolları başkanı Yunus Güngör’ü de danışmanı olarak atayarak bunu bir kez daha göstermiştir.

2023-2051-2071 hedeflerimize giderken Osmancık gençliğinin bizim partimize, davamıza ve liderimize sonsuz desteğini her zaman görmek istediğimiz ilçelerimizin başında. ”diyerek salonda bulunan gençlerden 2023-2024 seçimlerinde Osmancığın AK Partiyi birinci parti çıkarması sözünü aldı.

Temur “Dünya siyasetindeki en tecrübeli isim Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Dünya siyasetinin en tecrübeli isminin Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizen AK Parti Çorum İl Gençlik Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Muhammed Fatih Temur; “Bizim Cumhurbaşkanımız dünya lideridir. Şuan da bütün dünyada parmakla gösterilen bir liderdir. Dünya siyasetindeki en tecrübeli isim liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizde bu büyük gücün arkasında yol yürüyen gençleriz. ”dedi.

Temur; “Belediye’de AK Partiyi birinci parti çıkaracağız”

Geçtiğimiz seçimde yaşanılanı talihsizlik olarak nitelendiren ve trafik kazasına benzeten Temur ; “Bizim en çok çalışmamız gereken yerlerden biriside Osmancık’tır.  Geçtiğimiz seçimde yaşadığımız buna trafik kazası diyelim, yeni seçimde yeni dönemde atlatacak ve tekrar ait olduğu şekilde AK Parti bayrağımızı göndere çekecek ve inşallah tekrar belediyede de milletvekilliği seçimlerinde de birinci parti çıkaracağız.

Bu dönemde yaşadığımız talihsizliği, önümüzdeki dönem yaşamayacağız, güçlü bir şekilde tazeleneceğiz” dedi.

Yusuf İbiş “Kongreler siyasi partilerin düğünleridir”

AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları MKYK üyesi Yusuf İbiş, kongrelerin siyasi partilerin düğünleri olduğunu belirterek başladığı konuşmasında; “Kongreler siyasi partilerin düğünü, bayramıdır. Kongreler bir önceki dönemi muhasebe etme fırsatıdır.  Eski dönemden ders alıp yeni döneme daha güçlü, daha kuvvetli bir şekilde yola devam etmenin toplantılarıdır. Bu heyecanı hiçbir zaman kaybetmemiz lazım. ”diyerek pandemi döneminde yapılan kongreleri günümüzün şartlarında yapıldığını belirtti.

İbiş “Pandemi sonrası, yeni dünya düzeninde Türkiye olarak yerimizi alacağız”

AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları MKYK üyesi Yusuf İbiş, içinde bulunduğumuz pandemi dönemi sonrası Türkiye’nin yeni dünya düzeninde yerini alacağını belirterek; “Pandemi sürecinin son virajına giriyoruz. Bu zamana kadar aldığımız tedbirleri bu zamana kadar aldığımız önlemleri ve ülke çapında tüm yapılan her şeyin artık son virajdayız. Bunun kıymetini değerini anlayacağız Allah’ın izniyle ve pandemi sürecinden sonra oluşacak yeni dünya düzeninde Türkiye olarak biz de daha sağlam daha ayakları yere basan farklı bir konumda yerimizi alacağız. Gelişmelerden de bunları görüyoruz.

MKYK üyesi Yusuf İbiş ;“Osmancık’ta ki emanetimizi geri devralacağız”

2002’de iktidara geldiğimizden bu yana 18 yılda Türkiye adeta bir şantiyeye döndü. Sağlıktan eğitime, ekonomiden spora tüm altyapıdan tüm hizmetlerde ülkemiz artık adından söz ettiren bir ülke haline geldi.  Hem içerde hem dış politikada artık sadece masada veya sadece sahada güçlü değiller hem masada hem sahada adından söz ettiren bir ülke haline geldik.

İnşallah 2023 ruhuna yaraşır bir şekilde önümüzdeki seçimlerde Osmancık’ta ki emanetimizi geri devralarak bu güçlü kadro ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından atamayla göreve gelen Mürsel Karatağ’a ve ekibine başarılar dilenirken önceki dönem ilçe başkanlığı görevini yürütenlere de teşekkür plaketi verildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın