ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Ara tatil öncesi projenin açılışı gerçekleştirildi

“Durakta Matematik” eTwinning projesi, yapılan hazırlık sonrasında ilçenin duraklarında hayata geçti. Ara tatil öncesi projenin açılışı gerçekleştirildi.

Osmancık Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle “Durakta Matematik” eTwinning projesi, yapılan hazırlık sonrasında ilçenin duraklarında hayata geçti. İlçe genelindeki duraklarda uygulanan projeyle; öğrencilerin matematiğe karşı korkularını yenerek, ön yargıları yıkıp, matematiği sevdirmek hedeflenirken projeyi tanıtmak amacıyla, Kızılırmak Sahili Muhsin Yazıcıoğlu parkında tören yapıldı. Yapılan törene İlçe Kaymakamı Hakan Alkan, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Milli Eğitim Şube Müdürleri, proje sorumluları Öbektaş İlkokulundan Zühal Polat, 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerinden Yelda Kılıçarslan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından, öğrencilerin kolayca ve eğlenerek matematik işlemlerini öğrenmesi için karikatürlü ve resimli görsel afişler asıldı. Afişlerin uzun bir süre duraklarda kalarak birçok öğrenciye ulaşması hedefleniyor.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın