ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Asker arkadaşları 53 yıl sonra buluştu

1964-1966 yıllarında vatani görevini yapan iki arkadaş yaklaşık 1 ay önce sosyal medya aracılığıyla bağlantı kurarak, Osmancık’ta bir araya geldi.

Denizli’den gelen Ramazan Ordu, www.osmancik.com.tr haber sitemize yaptığı açıklamada, askerlik arkadaşı olan Osmancık’ın Karalar Güney Köyünden Nedim Biter ile 53 yıl aradan sonra yeniden kavuşmanın ve anılarını yad etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Beraber askerlik yaptığı arkadaşını görmenin kendisini heyecanlandırdığını belirten Ordu; “1964 yılının 11’nci ayında başladığımız vatani görevimizi 1966 yılının 11’inci ayında bitirdik. Birlikte vatani görevimi yaptığım arkadaşım Nedim Biter’i o zamandan bu zaman yani 53 yıldır görmemiştim. Bir türlü irtibat kuramadığım askerlik arkadaşımı yeğenim bulabileceğini ve beni kendisiyle buluşturacağını söyledi.

Yeğenimle birlikte internet üzerinden Karalar Güney Köyü’nün muhtarlığının adresine ve telefon numarasına ulaştık.  Muhtarlık aracılığıyla Nedim Biter’in oğlu Bekir Biter ile irtibat kurduk.  Ondan sonra Kurban Bayramından bir hafta önce kendileri ile konuştuk ve Allah izin verirse inşallah bayramdan sonra bir iki hafta arasında ziyarete geleceğimi belirttim.

Askerlik arkadaşımı bulmama yardımcı olan yeğenimle birlikte bu gün Osmancık’ta Nedim Biter’in oğlunun evinde anılarımızı yad ediyoruz “dedi.

Asker arkadaşıyla yıllar sonra bir araya gelen Nedim Biter ise “Çok güzel duygulu anlar yaşadık, anılarımızı tazeledik. Vesile olan herkese teşekkür ederim “dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın