ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Atlar “Pırlanta Pirinç Festivali” İçin Koştu

Osmancık Kaymakamlığı ve Osmancık Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen “Pırlanta Pirinç Festivali” düzenlenen koşularla renklendi.

Osmancık Pırlanta Pirinç Festivali kapsamında, Osmancık Atlı Spor Kulübü tarafından organize edilen at yarışları federasyon ve federasyon dışı olmak üzere 14 kategoride 150 atın katılımıyla gerçekleşti. Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu kurallarına göre yapılan yarışlar bu gün saat 14.00’da Atlı Spor Kulübü Stadyumunda ( At Yarışları Mevkii)  yapıldı.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Osmancık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, Osmancık Atlı Spor Kulübü Derneği Başkanı Muzaffer Ayna, belediye meclis üyesi Ahmet Özoğlu, Seher Kökez ve Ramazan Çalışkan’ın tertip komitesinde yer aldığı yarışlarda Rahvan, İthal, Yerli, Arap ve İngiliz atları koştu.

Osmancık ve değişik illerden jokey ve atların  katıldığı yarışlara, bölge halkı yoğun ilgi gösterirken at yarışlarında heyecanla beklenen Yerli, Arap ve İngiliz atları dörtnala koştu. Arap atı dörtnala koşusu yapılan itirazlar üzerine 2 tur yeniden koşulurken, yarışlar sonunda kendi kategorilerinde yarışı birinci, ikinci ve üçüncü bitiren at sahibine ve jokeye kupa ve ödülleri verildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın