ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Avni Kılıç için belediye önünde cenaze töreni düzenlendi

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden eski belediye başkanı İbrahim Avni Kılıç için iki dönem belediye başkanlığı yaptığı Osmancık Belediyesi önünde tören düzenlendi.

Osmancık’ta 1994-2004 yılları arasında iki dönem belediye başkanlığı yapan ve bir süredir Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde akciğer enfeksiyonu tanısı ile yoğun bakım ünitesinde tedavi gören İbrahim Avni Kılıç, 73 yaşında vefat etti. Avni Kılıç’ın Türk Bayrağı ile örtülü cenazesi evinin önünde alınan helallikten sonra belediye binası önüne getirildi. Belediye önünde ilk cenaze töreni 1984-1989 yılları arasında belediye başkanlığı yapan merhum Durhan Ceylan için Avni Kılıç’ın başkanlığında yapılırken ikinci cenaze töreni ise Kılıç için yapılmış oldu. Burada Kılıç için dualar edilirken Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya ve belediye başkanı Ahmet Gelgör birer konuşma yaptı.

Milletvekili Kaya; “Avni Kılıç Osmancık’a fabrikalar kurulması yönünde en önemli görevi üstlendi”

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya “Avni Ağabeyimiz” diye bahsettiği Avni Kılıç’ın Osmancık Pirincinin marka değerini ortaya koyan isim olduğunu belirterek “Hüzünlü bir gündeyiz. Başta Avni başkanımızın eşi, kardeşleri, çocukları, yakın arkadaşları, sevenleri ve Osmancıklı hemşerileri hepimizin başı sağ olsun. Rabbim onu cennetiyle ödüllendirsin inşallah.

Osmancık’a yaptığı hizmetlerden, fakire, fukaraya, garibe çıktıkları desteklerden dolayı inşallah mekanı cennet olur.  O belediye başkanı olması yanında aynı zamanda bir öğretmendi. Türk –İslam ülküsüyle gençlerin yetişmesi, vatanını, bayrağını seven çocukların yetişmesi için hep çalıştı ve bugüne kadar birçok fidan çınar yetiştirdi. Birçok öğrencisi bu gün vatanını, milletini, bayrağını düşürmemek için çalışıyor. O da onun için inşallah amel defterine hayırla yazılıyordur.

Yine onun gibi bugüne kadar ahirete intikal etmiş Faruk Geylani, Erol Korkmaz, Ömer Helvacı, Ali Demir öğretmenimiz onların da aynı camiada mekanları cennet olsun. Hepsinin bizim de üzerimizde emekleri var. İnşallah Rabbim onları da cennetiyle mükâfatlandırır.

“Osmancık Pirincinin marka değerini ortaya koydu”

Belediye başkanımız Osmancık’ta Tekstil Sektörünün gelmesi, fabrikaların kurulması yönünde en önemli görevi üstlendi. Ve bu gün şehrimizde istihdamın önünün açılmasındaki en büyük emeği olanlardan birisi. Yine şehrimizin tanıtılması anlamında pirincin marka değerini ortaya koydu. Bu gün daha modernize edilen ırmak kenarının ilk temellerini atan başkanımız. Gerçekten ufkuyla, görüntüsüyle, hoşgörüsüyle, çalışkanlığı ile ve en önemlisi de beytülmal’a sahip çıkmasıyla tanıdığımız şahit olduğumuz Avni ağabeyimizin mekanı cennet olsun. Hepimizin başı sağolsun.”şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dua edildi ve Kılıç’ın cenazesi öğle vaktinde kılınacak cenaze namazı için Zabıta memurlarının omuzlarında Beyler Çelebi Camii’ne getirildi.  Burada kılınan cenaze namazının ardından Avni Kılıç’ın cenazesi Kur’an-ı Kerim tilaveti ve edilen duaların ardından kendisiyle aynı yaşta vefat eden babası Osmancık Adliyesinden emekli başkatip Hasan Kılıç’ın mezarı yanında Asri Mezarlık’ta toprağa verildi. Kılıç ailesi taziyeleri kabul ederken dönemin Osmancık Kaymakamlarından Nahsen Badeli çelenk göndererek, Halis Arslan ise taziye mesajı yayınlayarak aileye başsağlığı diledi.

Cenaze törenine Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak, Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner, Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Osmancık Belediye eski başkanları Bekir Yazıcı ve Hamza Karataş, İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim, Siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, eşi Sevilay, çocukları Mehmet, Gülşah ve Gökçe Kılıç, kardeşleri ve Kılıç ailesinin akrabaları ile Osmancık halkı katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın