ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Azerbaycan Heyeti Osmancık’ta

Türkiye ile Azerbaycan ilişkileri güçlendirmek için Türkiye’de bir takım ziyaretlerde bulunan Azerbaycan Toplumsal Siyasal Uluslar Arası Araştırmalar Merkezi(TSUAM) Genel Başkanı ve Türkiye Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölge Başkanı ve Yönetim üyeleri Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay ve Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’ü ziyaret etti.

Ziyaretlerde Türkiye ve Azerbaycan’ın ayrılmaz iki kardeş olduğunu vurgu yapan İSBAM Genel Başkanı Samir Adıgözelli,  “Azerbaycan Fuzuli Şehrinin Çorum Belediyesince kardeş şehir ilan edilmesi bizleri de daha da çok sevindirmiştir” ifadelerini kullandı.

Osmancık’ın tarihi ve tabi güzelliğine hayran kaldığını belirten Adıgözelli kaymakam Akpay ve belediye başkanı Gelgör’e plaket ve Azerbaycan’a özgü hediyeler taktim etti.

Azerbaycan heyetinde İSBAM Genel Başkanı Samir Adıgözelli ve Şahin Hasanov yer alırken,  ASİMDER Başkanı İrfan Ermiş, yönetim kurulu üyeleri, Alattin Engin ve Murat Çiğdem heyete Osmancık ziyaretlerinde eşlik etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın