ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Bağcı, Azerbaycan Büyükelçiliğine atandı

AK Parti 23 ve 24’üncü dönem Çorum Milletvekili Doç. Dr. Cahit Bağcı, Azerbaycan Büyükelçiliğine atandı.

Bazı büyükelçilerin görev değişikliğiyle ilgili atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. 10 büyükelçi merkeze çekildi, 13 ülkeye yeni büyükelçi atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnamede Azerbaycan Büyükelçiliğine AK Parti 23 ve 24’üncü dönem Çorum Milletvekili Doç. Dr Cahit Bağcı atandı.

CAHİT BAĞCI
25 Haziran 1964’te Çorum Osmancık’ta doğdu. Baba adı Ömer, anne adı Fatma’dır.

Sosyolog; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını ODTÜ Sosyoloji Bölümünde, doktorasını İngiltere Manchester Üniversitesinde tamamladı. İngiltere’de Manchester Üniversitesi Türk Öğrenci Derneğini kurdu.

1988’de DPT Sosyal Planlama Başkanlığında çalışmaya başladı. 1993 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde araştırma görevlisi oldu. YYÜ Sosyoloji Bölümünde yardımcı doçent ve anabilim dalı başkanı olarak görev yaptı. Van İli Ceza ve İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulu Üyesi ve Raportörlüğü görevinde bulundu. DPT Müsteşarlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezinde Koordinatörlük ve Müsteşarlık Müşavirliği görevini yürüttü.

23 ve 24. Dönemde Çorum Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı. 24. Dönemde NATOPA Türk Grubu Üyesi ve Burkina Faso Dostluk Grubu Başkanı oldu. Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi seçildi. 2017 yılında sosyoloji alanında doçentlik unvanı aldı.

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilen Bağcı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın