ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Bahşiş almak için arabanın önüne atladılar

Osmancık’ta düğün konvoylarının önünü kesen bir gurup çocuk harçlık almak için araçların önüne atladı.

Osmancık’ta düğünlerin artmasını fırsat bilen çocuklar, ilçe içerisinde tur atan düğün konvoylarından harçlık almak için kendilerini bekleyen tehlikelerden habersiz gelin arabalarının önüne geçerek bahşiş kapmaya çalışıyor.

Özellikle ilçenin en işlek caddelerinden Orgeneral Ahmet Çörekçi ve Adnan Menderes Caddesi üzerinde hareket halindeki düğün konvoylarının önüne atlayan çocuklar para alana kadar araçların peşini bırakmıyor, kendilerini ve varsa bisikletlerini araçların önüne set ediyor.

Çocukların bazıları yaya bazıları ise bisikletleri ile araçların arasında geçerken ezilme tehlikesi atlatmalarına rağmen alacakları bahşişten vazgeçmiyor.  Adnan Menderese Caddesi üzerinde geçen bir düğün konvoyunun peşine düşen yaşları 10 ila 15 arasında olan 4 çocuk bahşiş alana kadar gelin arabasının önünden ayrılmadılar. Bir çocuk bisikletini gelin arabasının önüne atarken diğer 3 çocukta gelin arabasının camına yapıştı. Ezilme tehlikesine rağmen özellikle hafta sonları çocukların bahşiş kapmaca oyununu ilçenin muhtelif noktalarında görmek mümkün.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın