ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Bakan Yardımcısı turizm projelerini yerinde inceledi

Kale Mahallesi’nde Çorum Belediyesi’ne ait spor tesisinin açılışı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı  Ahmet Misbah Demircan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış törenine Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Ak Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, ÇESOB Başkanı Recep Gür, Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, mahalle muhtarları, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kale Mahallesi’nde Çorum Belediyesi’ne ait spor tesisinin açılışın ardından Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz, Kütüphane ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, Vakıflar Tokat Bölge Müdürü Yılmaz Kılınç ve beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Çorum Kalesi’ni gezen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı, akabinde restorasyon çalışmaları devam eden Velipaşa Hanı’nda incelemelerde bulundu.

Yetkililerden devam eden restorasyon çalışmaları hakkında bilgi alan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan, Tarihi Ayakkabıcılar Arastası, Dikiciler Arastası, Velipaşa Konağı, Ulu Cami, Hasanpaşa Yazma Eser Kütüphanesinde incelemelerde bulunarak tarihi noktaları ziyaretinde ise esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Ziyaret programı dâhilinde valiliği ziyaretinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı  Ahmet Misbah Demircan Vali Çiftçi’yi makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaret sonrasında Valilik Toplantı Salonunda bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın