ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Başkan Gelgör’ün en genç ziyaretçileri

Bir gurup çocuk, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Osmancık Belediye Başkanlığına seçilen ve 9 Nisan 2019 Salı günü aldığı mazbata ile göreve başlayan Ahmet Gelgör’e, çocuklardan hayırlı olsun ziyareti.

‘Osmancık Ehline Emanet’ sloganı ile seçim yarışında vatandaşların büyük teveccühünü kazanan, gençlerin ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Ahmet Gelgör gelen hayırlı olsun tebriklerini kabul etmeyi sürdürüyor. Gelgör’ü ziyaret edenlerin arasında çocukların da olduğu gözlendi.

Başkan Gelgör, adaylığı sürecinde yaptığı ziyaretlerde olduğu gibi makamında kabul ettiği çocuklarda da ‘yumruk tokuşturma’ yaptığı görüldü.

Çocukların kendisine yaptığı ziyareti sosyal medya hesabından paylaşan Gelgör “Biz çocukları çok seviyoruz, çocuklar da bizi seviyor. Bu günün en güzel hayırlı olsun ziyaretini aldık. İyi ki varsınız” notunu da düşmeyi ihmal etmedi.

Sporcular ve gençler arasında yaygın olarak kullanılan ‘yumruk tokuşturma’ hareketini seçim çalışmaları kapsamında sık kullanan Gelgör ‘Bende sizler gibi biriyim” mesajı verirken, bu selamlaşma stili halkın gözünde olumlu bir izlenim bırakmasını sağlamıştı.

Birçok kesimde olumlu izlenim bırakan bu hareketin anlamını ise sizler için araştırdık.

Beden dili uzmanlarına göre “Yumruk Tokuşturma” sporcular ve gençler arasında sık kullanılan bir selamlaşma stili. Uzmanlara göre, yumruğunuzu tokuşturduğunuz biriyle aranızda resmiyet gerektirecek bir muhabbet söz konusu değildir.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın