ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Başkan Okudan “Kandiller İslam alemi için büyük önem arz ediyor”

Adalet ve Kalkınma Partisi Osmancık İlçe Başkanı Şerif Okudan, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Regaip’in rağbet edilen, çok kıymet verilen, ihsan ve bağışlanma anlamına geldiğini hatırlatan Şerif Okudan , “Regaip Kandiliyle başlayan üç aylar iklimi, müminler için adeta manevi hasat mevsimidir” dedi.

Kandillerin İslam alemi için büyük önem arz ettiğini belirten Okudan , Regaip Kandilini büyük bir manevi coşku içerisinde karşıladıklarını ve bu tip günlerde kalplerin yumuşayıp, insanların biraz daha mana alemine yöneldiğini söyledi.

Şerif Okudan, mesajında “Regaip Kandili, Recep, Şaban ve Ramazan aylarını da kapsayan mübarek üç ayların başlangıcıdır. Üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan, Recep Ayı’nın ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili de, bugünlerden birisidir. Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir mevsimdir.

Cenab- ı Hakkın her mümine bu kandil gününün manevi ikliminden daha fazla yararlanmayı nasip etmesini diliyor, bu vesileyle Osmancıklı hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin Regaip Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık aleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın