ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Başkışla Göleti ve Sulama Projesi 16 Şubat’ta İhale Ediliyor

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Başkışla Göleti ve Sulama Projesi’nin 2021 yılı yatırım programına alındığını ve 16 Şubat’ta ihalesinin gerçekleştirileceğini bildirdi.

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, yaptığı yazılı açıklamada Başkışla Göleti’nin Uğurludağ ve bağlı köylerinde 2 bin 870 dekar tarım arazisinin kapalı borulu şebeke ile yağmurlama ve damlama sulama sistemiyle suya kavuşturulacağını bertti.

Milletvekili Kaya; “Refah seviyesini yükseltebilmesi için sulu tarıma büyük önem verdik

Kaya açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Uğurludağ tarımı için büyük önem taşıyan Başkışla Göleti ve Sulama Proje ihalesi 16 Şubat’ta yapılıyor.

AK Parti iktidarında Çorum’a her alanda olduğu gibi tarım alanında da çok önemli yatırımlar yapıldı, özellikle de çiftçinin, kırsal bölgelerin gelirini artırabilmesi, refah seviyesini yükseltebilmesi için sulu tarıma büyük önem verdik.

Bu projelerden biri de Uğurludağ İlçemizde bulunan Başkışla Göleti ve Sulama Projesidir. Geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan Uğurludağ’ımız için son derece önemli olan Başkışla Göleti ve Sulama Projesi’ni Belediye Başkanımız Remzi Torun ve İlçe Başkanımız Ömer Kiday’ın da talepleri doğrultusunda yakından takip ederek, 2021 yılı yatırım programına aldırarak, 16 Şubat tarihinde ihalesini gerçekleştiriyoruz.

Başkışla Göleti Uğurludağ ve bağlı köylerimizde 2 bin 870 dekar tarım arazisinin kapalı borulu şebeke ile yağmurlama ve damlama sulama sistemiyle suya kavuşuyor. Toplam yatırım bedeli 1.250.000 ₺ olan projemiz Uğurludağ’ımıza hayırlı uğurlu olsun.

Yatırımlarımızın Uğurludağ’ımıza gelmesinde başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye ve DSİ Genel Müdürümüz Sayın Kaya Yıldız’a teşekkür ediyorum. ”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın