ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Bayramlaşma programına yağmur sürprizi

Osmancık Kaymakamlığı ve belediye işbirliği ile düzenlenen program ile bir araya gelen protokol üyeleri vatandaşlarla bayramlaştı. Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın da katıldığı bayramlaşma programında sağanak yağmur sürprizi yaşandı.

Osmancık Kaymakamlığı ve belediye işbirliği ile düzenlenen bayramlaşma programı Kurban Bayramı’nın ikinci günü gerçekleşti. İlçe protokolü ilk olarak şehitliğe bayram ziyareti yaptı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan şehitlik ziyaretinde ilçe müftüsü Dr. Eyyup Aydın tüm şehitler için dua ederken, yapılan duanın ardından Kaymakam Ayhan Akpay ve protokol üyeleri şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Bayramlaşma programına yağmur sürprizi

Şehitlikteki programın ardından bayramlaşma programı Şehit Astsubay Mustafa Ayna Tabiat Parkı’nda yapıldı. Kamu personeli ve vatandaşlar ile yapılan bayramlaşma programına Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Cumhuriyet Savcısı İsmet Turgut Gülşen, Emniyet Müdürü Haluk Karslıoğlu, Jandarma Komutanı Nuri Uyar, Kamu Kurum temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan belediye başkanı Ahmet Gelgör, bayramların birlik ve beraberlik olduğunu belirterek katılımcıların bayramını kutladı.

Kaymakam Akpay; “Bayramın sevincini birlikteliğini yaşıyoruz”

İnsanlığın zor bir süreçten geçtiğini belirten İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay; “Pandemi sürecinin de azalmasıyla birlikte tekrar hep birlikte bir aradayız. Bayramın sevincini birlikteliğini yaşıyoruz.

Osmancık’ın her yönden gelişmesi için yağmur çamur demeden çalışıyoruz. Bu süreçte desteğini esirgemeyen Milletvekilimize teşekkür ediyoruz. Her zaman Osmancık için bir ihtiyaç olduğunda kendisi her zaman yakınımızda, yanımızda. Belediye başkanımızla da bu ilçenin gelişmesi için sürekli istişare halindeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde inşallah daha nice bayramları bu güzel şehirde hep birlikte yaşarız. “dedi.

Milletvekili Kaya “Osmancık siyaset üstü bir yer”

Çorum’daki bayramlaşma programının ardından Osmancık’taki bayramlaşma programına katılan Milletvekili Oğuzhan Kaya “Çorum’daki programımızın ardından hızlıca buraya geldik. Osmancık bizim ilçemiz. Sizlerle bayramlaşalım görüşelim istedik. Bu gün burada birliği, beraberliği, kardeşliği hep beraber bayramda yaşıyoruz.

Allah içimizdeki sevgiyi, mutluluğu, huzuru hep artırsın. Birbirimize sevgiyle bakalım, nefreti, kini, haset, fesatı da söndürsün diyorum.  Eğer birlik ve beraber olursak, yüreklerimiz toplu atarsa Osmancık için hep beraber güzel bir şeyler yapmış oluruz. Hizmeti siyasete, siyaseti hizmete bulaştırırsak o zaman ne hizmet edebiliriz nede ettiğimiz hizmetlerin bir anlamı manası kalır.

Tüm siyasi partilerimizin ilçe başkanları burada. Biz Osmancık’ı siyaset üstü bir yer olarak görerek, bu şehre doğduğumuz, yaşadığımız, kazancımızı elde ettiğimiz ve Allah nasip ederse ömrümüzü tamamlayacağımız bu şehre elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Bu şehir hepimizin” dedi.

Konuşmaların bitmesinden kısa bir süre sonra bir anda aniden sağanak yağmur bastırdı. Açık alandaki katılımcılar kamelyaların altına sığındı.  Sağanak yağışın devam etmesi üzerine park görevlileri kamelyalarda bulunan katılımcıları branda şemsiyelerle araçlarına kadar eşlik ederken bayramlaşma merasimi son buldu.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın