ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Bekir Özsaçmacı’dan Milli Eğitim’e yapılan atamaya tepki

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapılan atama ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Özsaçmacı yaptığı basın açıklamasında ; “ Sevgili hemşerilerim, kıymetli Çorumlular

Çorumda eğitim sektöründe rant yönetimi konusunda bir tartışma çıktığını görmekteyiz.

Nereyi nasıl ne şekilde yönettikleri meçhul olan bir müdürlük için cübbelimi cübbesiz mi, AK Parti  için en çok kim hizmetkâr olur kim olmaz gibi ölçülerle milli eğitim müdürü belirleyen bir çorum AK Parti yönetimi. Ha çoban olmuş ha fesli olmuş ne fark eder eğitimi millilikten çıkardıktan sonra, en iyi kim takunya giyiyorsa ona verin en iyisi.

Anlamadığımız bir konuda kaç MHP’ li müdür ve yönetici varda cukka ortağı halinden memnun çok garip, bizim tarafta hiç ülkücü yönetici yok bakarsanız ve itiraz ediyoruz siz neyin milli siniz AK Parti’nin millisiyseniz onu deyin. Yok gerçekten milli iseniz milli eğitim koyun değil dolayısı ile çobana ihtiyaçları yok. Bizim için çoban gitmiş fesli gelmiş değişen bir durum yoktur. Fesli gitmiş çoban gelmiş gene değişen bir şey yok. Türk milliyetçisi öğretmen ve yöneticilerin hakları verilmedikçe bizim nazarımızda değişen bir durum yoktur.

Onyedi yılda Onbeş kez değiştirilen eğitim sistemi nasıl bir düzende olabilir. Eğitimde rantı AK Parti sayesinde görmüş olduk, siz nasıl bir oyun oynuyorsunuz? “ ifadelerine yer verdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın