ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Belediye Meclisi hibe minibüsü karara bağladı

Osmancık Belediyesi Haziran ayı olağan toplantısı belediye başkanı Ahmet Gelgör başkanlığında yapıldı. Meclis toplantı da 8’inci gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Osmancık Belediye Meclisi İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 03/06/2020 tarih E.8752 sayılı yazılarında belirtilen kurallara uygun olarak, Belediye Meclisi 5393 sayılı yasanın 20. maddesi Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 6 ve 7. maddesine göre 2020 yılı Haziran ayı olağan toplantısı için, 10.06.2020 Çarşamba günü saat 13:00 da gündemde yazılı konuları görüşmek üzere, toplandı. Belediye Başkanı Ahmet Gelgör başkanlığında gerçekleşen toplantıya meclis üyelerinden; Hüseyin Cebeci, Kemal Arslan, Seher Kökez, Mahmut Atmaca, Şeref Keskin, İsmail Akgöl, Ahmet Özoğlu, Fatih Ergün, Hilmi Ünver, Kadriye Sekili, Lutfullah Çuhacı, Kadir Delibaş, Kemal Yücel Kurşun, Ramazan Çalışkan ve Özcan Göbel katıldı.

Koyunbaba Mahallesi Arafat tepesi zirvesinde bulunan Belediyeye ait Osmanbey Konağı salonunda toplanan meclis gündemin 8 nci maddesine görüşerek karar bağladı.

BARAJ MANZARALI ACİL SATILIK TARLA

Buna göre; Zabıta Müdürlüğünün 04.06.2020 tarih E.146 sayılı yazılan ve ekinde sunulan Alpaslan Çelik imzalı 03.06.2020 tarih 1793 kurum gelen kayıt nolu dilekçe okundu. Alpaslan Çelik tarafından 19 HN 153 plakalı Ford marka transit tipi minibüsün,(çok amaçlı) Belediyenin şehre daha iyi hizmet edebilmesi için hiç bir karşılık beklemeden şartsız olarak Osmancık Belediye Başkanlığına bağışlanmak istendiği anlaşıldı.  Yapılan görüşmeler neticesinde; 237 sayılı Taşıt Kanununun 10.maddesindeki ”Ancak, il özel idareleri belediyeler ve bunların bağlı kuruluşları ile mahalli idare birlikleri kendi meclislerinin kararı ile taşıt edinirler” hükmü gereğince, Alpaslan Çelik tarafından bağışlanmak istenilen 19 HN 153 plakalı 2011 model Ford marka cinsi minibüs(çok amaçlı) olan aracın, Belediyeye hizmetlerinde kullanmak üzere şartsız ve ivazsız olarak Hibesinin kabulüne, işaretle oylamaya göre Oy Birliğiyle karar verildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın