ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Belediye Meclisi iskan harcını görüşüp karara bağladı

Osmancık Belediye Meclisi Şubat ayı meclis toplantısında iskan harcını görüştü.

Osmancık Belediye Meclisi 2020 yılı Şubat ayı olağan toplantısı için, 03 Şubat 2020 Pazartesi günü saat 17:00 de gündemde yazılı konuları görüşmek üzere, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, başkanlığında toplandı. Meclis salonunda yapılan toplantıya meclis üyeleri Kadir Delibaş ile Kemal Yücel Kurşun’un mazeret beyan ederek katılamadıkları, üyelerden, Hüseyin Cebeci, Kemal Arslan, Seher Kökez, Mahmut Atmaca, Şeref Keskin, İsmail Akgöl, Ahmet Özoğlu, Fatih Ergün, Hilmi Ünver, Kadriye Sekili, Lutfullah Çuhacı, Ramazan Çalışkan ve Özcan Göbel katılarak yeterli çoğunluğun sağlandığı belirlendi.

Toplantıda gündemin 8. Maddesi olan yapı kullanma izin belgesi (İskan) harç tarifelerinin düzenlenmesi için İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 29.01.2020 tarih E.127 sayılı yapı kullanma izin belgesi harcı konulu yazı okundu. Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce bina inşaatların tamamlanmasına mütakip düzenlenen yapı kullanma izin belgeleri için alınan harçların uzun yıllardır artırım yapılmadığından düşük kaldığı, bahse konu tarifelerin günün şartları gözönüne alınarak yeniden düzenlenmesi gerektiği anlaşıldı.

Yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler neticesinde; İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce düzenlenmekte olan yapı kullanma izin belgesi için alınacak harcın, daire ve bağımsız bölüm başına olmak üzere, kararın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren;  0 – 120 m² arası 300,00 TL,  121m² – 140 m² arası   400,00 TL, 141 m²’den fazlası için 500,00 TL  olarak belirlenmesine işaretli oylamaya göre oy birliğiyle karar verildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın