ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Belediyespor Kulübünün yaptığı açıklamaya tepki

Sporcu velilerinin, İlçe Spor Müdürü Abdullah Küçükgöz hakkında yaptıkları basın açıklamasının ardından Osmancık Belediyespor Kulübü Yönetimi yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada basına yansıyan haberin aksine kulüp olarak İlçe Spor Müdürü Abdullah Küçükgöz ile en ufak bir problem yaşanmadığı belirtilerek ; “Osmancık Belediyespor Kulübü olarak Gençlik Spor Müdürü Abdullah Küçükgöz ile hem voleybolda kapalı salon hem de futbol saha çalışmalarımızda en ufak bir problem yaşanmışlığımız olmamış aksine kendisi sürekli olarak bizlere yardımcı olmuştur.

İlçemizdeki spor kompleksi tesislerimizi diğer ilçelerle mukayese ettiğimizde temizlik, çevre düzenlemesi ile Osmancık olarak ne kadar ilerde olduğumuzu görmekteyiz.

Fakat ilçe kapalı spor salonunda okçuluk, badminton ve voleybol sporları tüm yaş kategorilerinde birlikte çalışmaktadır. Dolayısıyla salon yetersiz kalmakta olup anlaşmazlıkların bir bölümü bu nedenden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple kapalı spor salonumuz Osmancık’a yetmemektedir. Bir kapalı spor salonu ihtiyacı daha doğmuştur.

Sonuç olarak sporun paydaşları karşılıklı diyalog ve hoşgörüyle anlaşmazlık ve sorunları çözmeye çalışmalıdır. Çünkü İlçe Spor Müdürlüğü, kulüplerimiz, hocalarımız, öğretmenlerimiz, sporcu ve velilerimiz ortak bir amaç için mücadele etmektedir.” denildi.

Osmancık Belediyespor Kulübü Yönetimi tarafından yapılan bu açıklamaya ise sporcu velileri tepki geldi.

Tepkilerini Osmancık Belediyespor Kulübü Yönetimin yer aldığı haberin sosyal medya yer alan paylaşımın altında ve haber ihbar hattımız üzerinden gösteren sporcu velileri yayınlanan açıklamanın hedef şaşırttığını iddia ettiler.

Osmancık Belediyespor Kulübü Yönetimi tarafından yapılan kamu açıklamasına sporcu velilerinin tepkisi aşağıdaki gibidir.

“Biz öğrenci velileri olarak yıllardır bu tesise gelip gidiyoruz. Haberde yazıldığı gibi tesislerin yetersizliğiyle ilgili çıkan bir sorun görmedik, duymadık. Orada çalışan hocalar elde olan imkanları her zaman en iyi en idareli şekilde kullandılar. Bu konudan hiç şikayetçi olmadılar. Ellerinden geldiği kadar birbirlerini idare ederek şartları değerlendirdiler. Hatta şartları zorladılar nedenle de her dalda Osmancık üstünlüğü kendisini gösterdi.

Bu şahıstan öncede bu salon tertemizdi. Bizler defalarca şahit olduk hocaların elinde paspasla salon, tuvalet temizliği yaptığına. Neden mi? Çünkü evleri gibi görüyorlardı burayı.

Bu salondan Badminton branşından, millî sporcular, Türkiye Şampiyonları, Balkan Şampiyonları, Avrupa 3.leri, Dünya 5.leri, voleybol branşından bir sürü başarılı sporcu, küçücük bir ilçeyi liglerde temsil etme başarısı, Futbol branşından bir sürü sporcu, Güreş branşından yeni yeni şampiyonlar, atletizm branşında şampiyonlar ve okçuluk branşından ilçemizi Türkiye Şampiyonalarında temsil edilmesi bu tesislerde başarıldı.

Ve bu tesislerden çıkan sporcuların hemen hemen hepsi akademik olarak eğitimlerine de devam ediyor.(Birisinin söylediği gibi kafasız değiller yani)

Yayınlanan bu cümlelerle hedef şaşırtılıyor

Buradaki insanların sorunu İlçe Spor Müdürünün tutum ve davranışları, spora verdiği zarar, kendisini herkesin üstünde görmesi,iftiraları,belden aşağı oyunları, engelleme çabaları, orayı çiftliği zannetmesi, gelen velilerden para istemesi,ard niyetli bakış açısı vb.,vb.

Özellikle 15 senesini başarılarla geçirmiş bu ilçeye çok yazık.

Böyle giderse olan bu ilçenin çocuklarına olan bu ilçenin başarı hikayesine olacak.

Şu unutulmamalıdır ki beşyüz (500)birden(1)büyüktür.” Denilirken bir diğer paylaşımda ise;

“Bir tek Osmancık Belediyespor olarak siz memnunsunuz peki ya bizim çocuklarımız ne olacak badminton, güreş, okçuluk, atletizm de var. Sadece Osmancık Belediyespor çalışmıyor orada. Bu paylaşımınızı kınıyorum. Salon yıllardır aynı zaten bir ilerleme yok oradaki idareciyle sıkıntımız hocalarımızın hepsi bıraktı. Bizim çocuklarımızın geleceği mi önemli oradaki idareci mi önemli?

Yazıklar olsun bu kadar çocuğun hocalarımızın emeklerini hiçe sayanlara, söylenecek bir kelime bulamıyorum. Dışardan getirdiğiniz 10 – 15 tane topçunun geleceğimi yoksa Osmancığın kendi çocuklarımı önemli. Benim çocuğum milli takım seçmesine gidiyor antrenmansız gitmek zorunda kalıyor yazık gerçekten çok yazık”

Sporcu velileri gibi sorunlar yaşadığını belirten bir antrenör ise kendisinin ve sporcularının salonda çalışamadıkları halde İlçe Spor Müdürü tarafından spor salonun yakınlarında bir yolda çalıştıkları esnada kovulduklarını iddia etti.

Belediyespor Kulübü Yönetimi tarafından yapılan açıklamanın saçma bir savunma olduğunu açıklayan antrenör “Ne saçma bir açıklama bu. Saçma bir savunma.

Benim çocuklarım salonda çalışmazken kovuldu. Yoldan kovuldu. Mesele salon yetersizliğiyle filan asla alakası yoktur. Mesele Müdür beyin orayı kendi özel mülkiyeti gibi davranarak oradaki antrenör arkadaşlara ve sporculara rahat vermemesidir” dedi.

Diğer bir tepkide ise “Kamuoyu bu açıklamayı dikkate bile almamalı. Çünkü yanlı bir açıklamadır… Günü geçiştirmek adına yapılmış bir açıklama. Hayırlısı olsun” denildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın