ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“Biri köy, biri ilçe pazarı”

WhatsApp Haber Hattımıza ulaşan bir okuyucumuz, haftanın Perşembe günleri kurulan halk pazarının yağmur yağışında göle dönmesinden şikayetçi oldu.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Okuyucularımızın rahatsız olduğu ya da haber değeri olan konuları bizimle paylaştığı WhatsApp Haber Hattımıza birbirinden ilginç konular gönderiliyor. Çoğu tarafımızca değerlendirildi,haberleştirildi, yayınlandı. Bazıları ise değerlendirme aşamasında haber olmayı bekliyor.

İhbar hattımız üzerinden aldığımız konular arasında, içilebilir sağlıklı su, çevre temizliği, şehir içi trafik, kaldırım, yama ve asfalt gerektiren yollar gibi sorunlar başı çekiyor. İlçe genelinde içme suyu, bazı mahallerde de bahsedilen konular güncelliğini korurken haftanın Perşembe günü kurulan halk pazarı ise ilçe halkının ortak paydası olan bir sorun olarak gözüküyor. Pazar yerinden konum olarak memnun olmayan vatandaşların yanı sıra, pazarcı esnafı da yağmur yağışında göle dönen alandan dert yanıyor. İhbar hattımıza ulaşan bir pazarcı esnafımız derdini “Hem esnaf hem de halk suyun içinde balıklar gibi yüzüyoruz.” şeklinde bir cümleyle anlatırken, devamında Hacıhamza pazaryeri alanının görseli ile Osmancık Perşembe Pazar yeri alanının görselini bizimle paylaşıp “Biri köy, biri ilçe pazarı” diyerek kıyaslamada bulundu.

Elçiye zeval olmaz adı bizde mahfuz esnafımızın sorununu gündemimize aldık.

BARAJ MANZARALI ACİL SATILIK TARLA

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın