ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Birincilik kürsüsünü kimseye kaptırmıyor

Türkiye’nin en başarılı antrenörleri arasında yer alan Barış Boyar, Türkiye Badminton Şampiyonası’nda tüm rakiplerini yendi, bir kez daha kupa sevinci yaşadı.

Badminton sporunun Osmancık´ta gelişmesinde, ulusal ve uluslararası alanda başarıların gelmesinde en büyük pay sahibi olan ve onlarca milli sporcu yetiştirerek Türkiye’nin en başarılı antrenörleri arasında yer alan Barış Boyar, 13-15 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılan Masterlar Türkiye Badminton Şampiyonası’nda tüm rakiplerini yendi, bir kez daha kupa sevinci yaşadı. Boyar,  Türkiye Badminton Şampiyonasında +40 yaş “Master Tek Erkekler” kategorisinde ve +40 yaş “Master Çift Erkekler” kategorisinde partneri Zafer Şahin ile birlikte Türkiye Şampiyonu oldu.

 “Tek gayemiz gençlere örnek olmak”

Tek gayesinin gençlere örnek olmak olduğunu belirten Boyar; “Bundan daha önemlisi de, spora gönül vermiş, yıllarını bu alana adamış belki de spora yeni başlamış insanlarla bir arada olmak, sohbet etmek, geçmişte yaşanan anıları yad etmek ve yeni anılar biriktirmekti. Bu sayede spor yapmanın insanların, psiko-sosyal gelişiminde önemli bir yeri olduğu, insanların sosyal ve psikolojik bakımdan aktif kılmanın en kolay yolunun spordan geçtiği tekrar tekrar hatırladık.

Yaşadığım bu güzelliklerden dolayı tüm katılımcı hocalarımıza, abilerimize ve dostlarımıza minnettarım. Daima spor ve sporcunun yanında olan, desteklerini hiç esirgemeyen ve bu güzellikleri yaşamamıza vesile olan, Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a, Belediye Başkan Yardımcımız İsmail Yağbat’a, Osmancık Kaymakam’ımız Ayhan Akpay’a, Gençlik Spor İl Müdürümüz Haşim Eğer’e, Kulüp Başkanımız Nadir Solak ve tüm yönetim Kurulumuza ve emeği geçen herkese şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Tek gayemiz gençlere örnek olmak” dedi.

2015 tarihinden itibaren son 6 yıldır Türkiye Şampiyonasında şampiyonluğunu ilan eden Barış Boyar, her yıl iki altın, 2019’da bir altın bir gümüş madalya kazanırken 2015-2019 tarihleri arasında da 5 kez üst üste Balkan Şampiyonu olmuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın