ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Bölge Trafik 7 Ekiple Bayrama Hazır

Osmancık Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği huzurlu ve güvenli bayram için ek tedbirler aldı. Kurban Bayramı dolayısıyla D-100/19 karayolunda güvenlik tedbirlerinin en üst düzeye çıkarıldığı, bayram tatili boyunca 7 ekibin görev yapacağı açıklandı.

Osmancık Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği’nce, huzurlu ve güvenli bayram için D-100/19 Devlet Karayolu’nda trafik kontrolleri yapılarak gerekli trafik tedbirleri alındı. 1’i denetim olmak üzere toplam 7 ekip D-100/19 Devlet Karayolu’nda 69 km güzergâh üzerinde uygulama noktalarında gerçekleştirdikleri yol kontrolleri ile Kurban Bayramı’nda artmaya başlayan trafik yoğunluğuna karşı denetimlerini sıklaştırdı.

Kurban Bayramı tatili süresince, vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini ve sürücülerin trafik kural ihlal davranışlarının en aza indirilmesini sağlamak amacıyla, özellikle bayram öncesi ve sonrasını kapsayacak şekilde sıklaştırılan trafik denetimlerinde tatil yolundaki sürücülere uyarılarda bulunuldu.

Osmancık Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği’ne yapılan personel takviyesiyle denetimlerin duyarlı ve etkin olarak yapıldığı bildirilirken 1’i denetim ekibi olmak üzere toplamda 7 ekip ile trafik ekiplerinin görünürlüğünün daha fazla olacağı kaydedildi.

DENETİMLER ARTTI, KAZALAR AZALDI

Osmancık Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği’nce Osmancık D-100 karayolunda trafikte artırılan denetim kazaların önlenmesinde büyük rol oynadı.  Trafik kontrolleri artarken, kazalarda ciddi oranda azalma yaşandığı bildirildi.

Osmancık D-100/19 Devlet Karayolunda trafik kazalarının azaltılması, kazalarda yaralanma ve ölümlerin önüne geçilmesi amacıyla trafik denetimleri sıklaştırıldı. Trafik ekiplerinin denetimleri sonucunda; 2018 yılında meydana gelen 4 ölümlü kaza 2019 Ağustos ayı itibariyle 1’e düşerken, yaralanmalı kazalarda ise %68 oranında azalma yaşandı.

YAŞAM İÇİN KISA BİR MOLA

D-100 Karayolu Osmancık güzergahında bayram nedeniyle artacak olan trafik yoğunluğunu göz önünde bulunduran Osmancık Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği trafik ekipleri, sürücülerin ve yolcuların güvenli şekilde yolculuk yapmaları için denetimleri artırdı. Denetimlerde araç sürücülerinin emniyet kemeri, azami hız ve benzer konulara dikkat edilirken çevirme ekiplerinin bulunduğu “Yaşam Tüneli” adı verilen noktada araç sürücüleri durdurularak yüz yüze iletişim kurulup uzun yoldan gelen sürücülerin dinlendirilmeleri sağlandı.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın