ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Boyar ve Şimşek Milli Gururumuz Oldu

02-04 Temmuz 2019 tarihleri arasında Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde gerçekleşen 19 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası sona erdi.

Osmancıklı Badmintoncumuz Hilmi Can Şimşek ve antrenör Barış Boyar’ın ‘da görev aldığı Türk Milli Takımının A ve B grubu olarak iki takımla mücadele verdiği şampiyona da A Milli Takımı Sırbistan, Bulgaristan, Gürcistan ve Makedonyalı rakiplerini yenerek Takım Şampiyonu oldu.

Takım müsabakalarındaki başarılarını ferdi müsabakalarda da gösteren Genç Milli Takım 4 Altın, 5 Gümüş ve 7 Bronz madalya olmak üzere 20 madalyadan 16’sının sahibi oldu.

Osmancıklı Badmintoncu Hilmi Can Şimşek partneri Sezgin Kelebek ile ter döktüğü şampiyonada çift erkekler kategorisinde Balkan Üçüncüsü olurken, Olimpiyat Hazırlık Merkezinde yapılan ödül töreni Federasyon Başkanı Murat Özmekik, Başkan Vekili Selçuk Yılmaz, Genel Sekreter Hayati Kısacık, Keçiören Belediyesi Başkanı Turgut Altınok ve Çubuk Belediyesi Başkanı Av. Baki Demirbaş’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Türkiye Badminton Federasyonu Antrenörü Barış Boyar; “2-4 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ankara’da ev sahipliği yaptığımız U19 Balkan Badminton Şampiyonasında Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Hilmi Can Şimşek’in sporcu ve benimde Antrenör olarak görev aldığım U19 Milli takımımız Balkan Şampiyonu olmayı başarmıştır. Bu şampiyonlukta emeği geçen tüm antrenör arkadaşlarımı ve sporcularımızı kutluyorum.

Ayrıca Takım müsabakalarının ardından yapılan ferdi müsabakalarda da sporcumuz Hilmi Can Şimşek Erzincan’dan partneri Sezgin Kelebek ile birlikte çift erkekler kategorisinde Balkan üçüncüsü olarak bizleri bir kez daha gururlandırmıştır.

Yaşadığı bir sakatlıktan sonra yaklaşık 45-50 günlük bir süreç içerisinde dizinden ameliyat olup toparlanıp tekrar sahalara dönmesinde bize çok büyük katkı sağlayan Op.Dr. Cafer Özden hocama ve Fizik Tedavi Uzmanımız Erdem Yıldız’a şahsım ve sporcum adına çok teşekkür ederim.

Ayrıca desteklerimden dolayı Millet Vekilimiz Oğuzhan Kaya’ya, Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın’a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Haşim Eğer’e,Federasyon Başkanımız Murat Özmekik’e,Genel Sekreterimiz Hayati Kısacık’a, Kulüp Başkanımız Nadir Solak’a ve Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünün değerli personeline tüm ekibim adına teşekkür ediyorum. “dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın