ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Boyasız ve bakımsız binalar Osmancık’a yakışmıyor

Osmancık İlçe merkezindeki binaların birçoğu boyasız ve bakımsız olmasıyla dikkat çekiyor.

Son ayda çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Osmancık, ilçe girişi ve  ilçe merkezinde ki boyasız ve bakımsız binaların olmasıyla dikkat çekiyor. İlçenin vitrini konumunda olan cadde ve sokaklarda bulunan binaların bakımsızlıktan örümcek bağladığını söyleyen vatandaşlar  “Boyasız ve bakımsız binalar Osmancık’a yakışmıyor ”dedi.

Osmancıklı olup da şehir dışında yaşadıklarını, belirten vatandaşlar “Her ne kadar Osmancık dışında yaşasak da, biz bu ilçede doğduk, büyüdük. Yılda birkaç kez burada yaşayan ailemizi, akrabalarımızı ziyarete geliyoruz. Sadece ailemizle değil farklı memleketlerden arkadaşlarımız ile de geliyoruz. Çok güzel temiz bakımlı mahallelerimizde var. Misafirlerimiz özellikle ırmak kenarında zaman geçirmeyi çok seviyorlar. Lakin ilçemizin girişleri ve merkezdeki cadde ve sokaklarında ön yüzleri sıvalı arka ve yan yüzleri sıvasız, boyasız, boyası kalkmış, bakımsız, boş harabe izlenimi veren birçok bina var. Orgeneral Ahmet Çörekçi Caddesi, Adnan Menderes, Sebahattin Üremiş Caddesi ve Çorum Caddesin de bu binaları görmek pek mümkün.  Bazı caddelerde bu kirli görüntüler büyük tabelalarla kapanmaya çalışılmış ama binaların yan ve arka cephelerine ya da ön cephesinin üst katlarına baktığımızda örümcek ağlarını bile görmek mümkün.

Biz misafirlerimizi ilçemizin güzel yerlerini gezdirmek isterken Osmancık’ın girişleri ve merkezi yerlerdeki cadde ve sokakları kullanmak zorunda kalıyoruz.  Bu olumsuzluklar ilçemize yakışmayan bir görüntü sergilerken, çehresini de karartıyor. Belediyemiz ve bakımsız olan binaların sahipleri el ele vererek buna bir çözüm bulmalılar  “dediler.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın