ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Bu çirkin görüntüler Osmancık’a hiç ama hiç yakışmıyor!

Osmancık’ın uluslararası (E-80) D100 karayolu, Ömer Derindere Bulvarının kenarları çöpten geçilmiyor. Bu çirkin görüntüler Osmancık’a hiç ama hiç yakışmıyor.

Günde 10 binden fazla aracın geçtiği, Osmancık’ın uluslararası (E-80) D100 karayolu, Ömer Derindere Bulvarı kenarına gelişigüzel atılan çöpler tepki çekiyor. Özellikle yolun, Devlet Hastanesi karşısında bulunan ve TIR Parkı olarak kullanılan kısmı cam, kağıt ve pet şişe, ambalajlar, poşet, kağıt torba gibi atıklarla dolu. Yolun kenarında 2 adet çöp konteynırı olmasına rağmen çöpünü buraya atan duyarsız vatandaşlar kadar, gelişigüzel atılan çöplerin bulundukları yerden toplanmaması da büyük tepki alıyor.

Yol kenarlarına, bırakılan- atılan çöpler hem insan hem de çevre sağlığını tehdit ediyor. Etrafa atılan poşetler, ambalajlar ve benzeri atıklar, havanın rüzgarlı olduğu günlerde trafikte de tehlike yaratıyor.

Bu manzaranın Osmancık’a hiç ama hiç yakışmadığını belirten vatandaşlar, bu konuda sorumluluğu bulunan kurumların bir an önce harekete geçerek ilçeyi bu sıkıntıdan kurtarmasını istediler.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın