ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Bu karşılaşma duygusal olarak çok anlamlı

2019-2020 Sezonu Spor Toto BAL’da 4. grup 6’ncı hafta maçında Osmancık Belediyespor deplasmanda Çarşambaspor ile karşı karşıya gelecek. Bu maç matematiksel olduğu kadar duygusal olarak da çok anlamlı.

27 Ekim 2019 Pazar günü saat 14.00’da oynanacak maç öncesi Osmancık Belediyespor Kulübü sosyal medya hesabından çok özel ve bir o kadarda anlam yüklü bir paylaşımda bulundu. Osmancık Belediyespor Kulüp Başkanı Emrah Tüysüz’ün 11 yıl önce abisi Cemil Tüysüz’ün başkanlık yaptığı Çarşambaspor’un bir karşılaşmasında babaları Yahya Tüysüz’ün beyin kanaması geçirmek suretiyle vefat etmesini anlatıyordu.  “Bir aile, iki kulüp, hüzün, sevinç, gözyaşı, ilginç bir tesadüf…”başlığıyla yayınlanan paylaşım okuyanları daha en başında duygulandırdı.

İşte okuyanları derinden etkileyen o paylaşım;
“Hani derler ya hayat ne gariptir diye bu yazımızda kulüp başkanımız Sayın Emrah Tüysüz ve ailesinin yaşadığı ilginç bir rastlantıyı anlatacağız.

Yıl 2007 aslen Trabzonlu olan iş adamı merhum Yahya Tüysüz, Metro Turizm’in Samsun -Çarşamba ve Çorum -Osmancık tesisleri işletmeciliğini yapmaktadır. O dönem zor günler geçiren Çarşambaspor’ da yönetim oluşturma çabaları devam ederken, dönemim Samsun Milletvekili Fatih Öztürk ve Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ın telkinleri ile iki erkek evlattan büyük olan Cemil Tüysüz Çarşambaspor kulüp başkanı olur.

Hızlı bir şekilde yeni sezon hazırlıklarına başlayan takım 2007-2008 sezonunu şampiyon olarak tamamlayarak 3. Lig terfi maçları oynamaya hak kazanır. İlk durak Rize grubudur, burada grubunu lider olarak tamamlayan Çarşambaspor, Kayseri grubuna gider.  Finale kadar yükselen takımın finaldeki rakibi Düzcespor’dur.  Artık Çarşambaspor için 3. Lig bir adım uzaklıktadır.  Şehir olarak bütünleşen çarşamba halkı Kayseri’ye akın etmiştir 3. Lig için kesenin ağzını açan Başkan Cemil Tüysüz şampiyon olup 3. Lige çıkmayı beklerken, belki de hayatının en zor günlerinden birinin olacağı hiç aklına gelmemiştir.

15 Mayıs 2008 te hakemin ilk düdüğü ile başlayan karşılaşma ilk yarısı ve 90 dakikası 0-0 biterek maç uzatmalara gitmişti. Karşılaşma da yükselen tansiyon ve stres maalesef karşılaşmayı tribünde izleyen Başkan Cemil Tüysüz’ ün babası Yahya Tüysüz’ü de etkileyerek beyin kanaması geçirmesine sebep olmuştur. Hemen hastaneye kaldırılan babasının başını bekleyen Cemil Tüysüz 118. dakika da yenilen golle elenmenin üzüntüsünü yaşarken birde hastanede babasının ölüm haberini alır. O gün Cemil Tüysüz ve kardeşi Emrah Tüysüz için hayatlarının en zor günlerinden biri olmuştur.

Bu hikayeyi ilginç kılan tesadüf ise aradan geçen 11 yıl sonra bu hafta sonu ( 27 Ekim 2019 Pazar) Spor Toto BAL  4. grupta Çarşambaspor ile karşılaşacak olan Osmancık Belediyespor’un  Başkanının, Çarşambaspor kaşrılaşamsında vefat eden  merhum Yahya Tüysüz’ ün küçük oğlu Emrah Tüysüz’ün olmasıdır.

11 yıl öncesi abisinin başkan olduğu ve bu uğurda babasını kaybettiği Çarşambaspor ile kendi kulüp başkanı olduğu Osmancık Belediyespor karşılaşmasının centilmenlik içerisinde geçmesini dileyen Kulüp Başkanı Emrah Tüysüz, bu grupta şampiyonluk mücadelesi veren Çarşambaspor a şampiyonluk yolunda başarılar diledi”

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın