ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Buluşmanın ortak paydası Osmancık oldu

Kısa bir süre önce kurulan ve merkezi İstanbul’da bulunan Osmancık Dernekleri Federasyonu düzenlediği programla siyasileri, bürokratları ve İstanbul’da yaşayan Osmancıklıları bir araya getirdi. Buluşmanın ortak paydası Osmancık ve Osmancıklılar oldu.

Osmancık Dernekleri Federasyonunun öncülüğünde İstanbul’da düzenlenen programa Osmancıklı hemşerimiz AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, CHP Ankara Milletvekili hemşerimiz Ali Haydar Hakverdi, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Danışmanı, ÇEKVA Başkanı Osmancıklı hemşerimiz Prof.Dr. Lütfi Akça, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, CHP Çorum İl Başkanı Eray Tüfekçi, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İşbir, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Buyruk, ÇEKVA Genel Müdürü Erdal Karslı, ÇESİAD Başkanı Murat Başer, Ataşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Aydoğanoğlu,  Dünya Çorumlular Platformu Başkanı Metin Akkuş, Akören Köyü Dernek Başkanı Hasan Yalçın ve Hüseyin Bektaş, İstanbul’da bulunan bürokrat ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile Osmancıklılar katıldı.

Osmancık Dernekleri Federasyonunun, hemşerilerinin sorunlarını çözmek için faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten federasyon başkanı Ercan Koşar; “ Yakın zamanda kurulan federasyonumuzun tertip ettiği programda, kuruluş amacımız, birlik- beraberlik olgusundan yola çıkarak, temeli yardımlaşma ve dayanışma olan, önceliğimizin Osmancıklı öğrencilerimize burs ve başarılı sporcularımıza sponsor olunma konusunda yapabileceklerimizi konuştuk, akabinde öksüz yetim yardıma muhtaç çocuklarımıza yapabileceğimiz destekler istişare edildi.

Yoğun bir katılımın sağlandığı buluşmamızda memleket meselelerine ağırlık vererek, ilçemizin ve köylerimizin yol ve diğer sorunları, turizme açılması talep edilen yayla ve tarihi ve coğrafi önemi bakımından görsel nitelik taşıyan yerler konusunda vekillerimizden ve bürokratlarımızdan taleplerde bulunuldu.

Talepler vekillerimiz ve federasyonumuza bağlı dernek başkanlarımız tarafından not edilirken gerekli olan her kolaylığın sağlanacağı ve yakın zamanda çözüme kavuşması için çalışılacağı belirtildi.

Geniş katılımın sağlandığı programda ayrıca derneği olmayan köylerden, dernek kurmak için federasyon yetkililerinden yardım istenirken, mevcut komşu köy derneklerine de katılma talepleri oldu.

Farklı görüşlerde partilerden siyasi isimlerin katılım sağladığı ve hemşerilerimizle bir araya geldiğimiz buluşmada hiç bir siyasi konuşmanın yapılmamış olması birlik ve beraberliğin önemini net bir şekilde yansıtırken konuşmacıların ortak paydası Osmancık ve Osmancıklılar oldu. ”dedi.

Toplantı sonrası katılımcılara teşekkür edilerek hatıra fotoğrafı çekinildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın