ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Buzağı destekleme ödemeleri bu gün başlıyor

2018 yılı 2. dönem buzağı destekleme ödemeleri için merakla beklenen süreç başladı. Devletin Tarım ve Hayvancılık için verdiği destek kapsamında hesaplara yatırdığı buzağı destekleme ödemeleri için takvim belli oldu.

Osmancık İlçe Tarım Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu gün (24 Ocak 2020)   itibariyle resmen başlayan 2018 yılı 2. dönem buzağı destekleme ödemeleri hayvan sahiplerine ödeniyor. Yeni doğan buzağıların küpe takılması ve kayıt altına alınması, doğduğu işletmede 4 ay kalması şartıyla verilen buzağı destekleme ödemesi, besicilerin TC Kimlik numaralarının son hanesine göre yapılacak.

TC Kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 olan besiciler 24 Ocak Cuma günü 18.00’dan sonra, TC Kimlik numarasının son hanesi 4-6-8 olan yetiştiriciler 31 Ocak 2020 18.00’dan sonra ücretlerin ödemesi Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacak. Ziraat Bankası hesabı olmayanların ödemelerinin ise TC Kimlik numarası üzerinden yapılacağı ve toplam ödeme miktarının 2.815.650 TL olduğu bildirildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın