ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Çalışkan; “Şehir içi ulaşımda, otomobil yerine bisiklet kullanılabilir”

AK Parti Osmancık Belediye Meclis Üyesi Ramazan Çalışkan, şehir içi ulaşım aracı olarak bisiklet kullanılabileceğini belirti.

Osmancık’tan geçen bisikletli turistleri misafir etmesi ile tanınan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ramazan Çalışkan,  şehir içi ulaşım aracı olarak bisiklet kullanılması gerektiğini belirtti. Meclis Üyesi Ramazan Çalışkan geçtiğimiz hafta sonu Osmancık Bisiklet Kulübüne üye çocuklarla bir araya geldi. Kulüp yöneticisi Emirhan Eker öncülüğünde yapılan ilçe turunun ardından Gençlik Merkezi’nde düzenlenen “Yavaş Bisiklet Sürme” yarışına katılan Çalışkan, burada derece alanlara bisiklet aksesuarları hediye etti.

Bisiklet Kulübü’nün gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve spora yönelmesi amacıyla kurulduğunu belirten Ramazan Çalışkan; “Kulüp yöneticiliğini Emirhan Eker’in yaptığı yaşları 13 ila 40 arasında değişen 40 üye ile zaman zaman bir araya gelerek ilçe turu yapıyoruz.  Sağlıklı yaşam için bisikleti yaşamımızın bir parçası haline getirdik. Aynı zamanda gençlerimiz ve çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı yaşamın temellerini bisiklet kullanarak atmış oluyorlar.” dedi.

Osmancık’ta bisiklete ayrılan yolların artırılması gerektiğini belirten Çalışkan,” İlçemiz, hem ulaşım hem de spor anlamında bisiklet kullanımına elverişli bir yer. İlçe merkezinde ulaşım aracı olarak otomobil yerine bisiklet kullanılabilir. Şehir içi ulaşım ağına uygun yeni güzergahlar belirledim. Bu güzergahlara bisiklet yolları yapıldığı takdirde otomobil yerine bisiklet kullanımının yaygınlaşacağını düşünüyorum” dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın