ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Canlar, Osmancık’taki Cem’de buluştu

Çorum Alevi Kültür Derneği Osmancık Şubesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen Koyun Baba Anma etkinliklerinde vatandaşlar Cem’e katılarak dua ettiler.

Koyun Baba Türbesi’nde yapılan Cem törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl ve Osmancık İlçe Yönetimi ve üyeleri, İYİ Parti Osmancık İlçe Yönetimi ve üyeleri, Çorum Alevi Kültür Derneği, Osmancık ve ilçe şubeleri yönetimi, Amasya, Suluova, Hacıköy ve Merzifon Alevi Derneği yönetimi ve üyeleri ile, dedeler,  aşıklar ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Cem töreninde, Koyun Baba anıldı, dualar edildi, beyitler okundu, cem hakkında bilgi verildi, semah dönüldü. Yapılan Cem’in ardından Çorum Alevi Kültür Derneği Osmancık Şubesi Başkanı Ali Görmez ve hizmet sahipleri tarafından vatandaşlara lokma dağıtıldı.

Öte yandan, merkezi Osmancık’ta düşünülen Koyun Baba Vakfı’nın kuruluş aşamasında olduğu ve kurulduktan sonra tüm Karadeniz bölgesine hitap edeceği öğrenildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın