ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Cenaze işlemlerine ücretsiz destek

Osmancık Belediyesi hayatını kaybeden vatandaşların cenaze işlemlerini üstlendi. Uygulama 01 Eylül 2019 tarihinden itibaren başlayacak.

Osmancık Belediyesi 2019 yılı Ağustos ayı toplantısı 5 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 16.00’da gündemdeki yazılı konuları görüşmek üzere meclis toplantı salonunda gerçekleşti. Yapılan toplantıda vatandaşların en zor ve acılı gününde cenaze ile ilgili işlemler ücretsiz olarak karşılanması kararı alındı.

Yapılan değerlendirmeler ve görüşmeler neticesinde; Osmancık’ta vatandaşların cenazelerinde yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak ve en kederli günlerinde ihtiyaçlarının karşılamak amacıyla, cenaze hizmetlerinden “mezar kazma ve gerekli malzemeler, kefen ve yıkama aracı temini ” nin ücretsiz olarak belediye tarafından karşılanmasına, uygulamanın 01 Eylül 2019 tarihinden itibaren başlanılmasına işaretle oylamaya göre oy birliğiyle karar verildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın