ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Çevrim İYİ Partiden resmen aday adayı

İYİ Parti Çorum Milletvekili Aday Adayları, başvurularını resmen gerçekleştirdi.

    İyi Parti kurucularından geçmiş dönem MHP Milletvekili Aday Adayı ve uzun yıllar MHP il başkanlığı yapan Mehmet Fatih Arslan, Osmancık Gazetesi Haber Editörü Bilal Çevrim, ODTÜ Maden Mühendisliği mezunu Sinem Sarı, ODTÜ Planlama mezunu Sefer Yılmaz’ın adaylık başvurusu nedeniyle partide bir toplantı düzenlendi.

   Toplantıda konuşan il başkanı Bekir Özsaçmacı, “İYİ Parti olarak, saray koalisyonunun küçük ortağının erken seçim talep ve teklifin tamamen danışıklı bir dövüş olduğundan hiçbir kuşku duymamaktadır. Küçük ortak sarayın çıkarlarına ve hedeflerine uygun teklifi ve talebi sanki bağımsız bir aktörmüş gibi dile getirmiştir.

    Erken seçim talebi İYİ Parti’den duyulan korkunun sonucu ve Sayın Meral Akşener’in önünü kesmeye yönelik nafile bir teşebbüstür. Darbe dönemlerinde yeni kurulan partilere dahi reva görülmeyen zulüm, eziyet ve baskıları aşarak geliyoruz. Bu cesaretimizin, direncimizin ve gücümüzün kaynağı milletimizdir.

     İyi Parti olarak, bu vesileyle, İYİ Parti’nin seçimlere katılması konusunda yaratılmak istenen ayıplı kuşkuyu gidermek için Türk milletini demokrasi mücadelesinin bir gereği olarak görmektedir. Çünkü 1 Nisan 2018’de Ankara’da yaptığımız 1. Olağanüstü kurultayımıza milletimizin gösterdiği olağanüstü katılım ve teveccüh, müstakbel cumhurbaşkanımız Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti’nin Türk milleti için kurtuluşun yegane adresi olduğunu ortaya koymuştur.

    Erken seçim talebi yakın dönemde güvenlik, ekonomi ve dış politika alanında karşılaştığımız sorunların, o sorunların sebebi olan mevcut iktidarla çözüm bulamayacağının açık bir şekilde kabulüdür. İyi Parti bu anlamda bu sorunlara yönelik açık ve önceden tanımlanmış çözümleriyle iktidarın en güçlü adayıdır” ifadelerini dile getirdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın