ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

CHP’li Eker; “1 Mayıs hak arama günüdür”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle yayınladığı mesajda “Fabrikada, sanayide bacaların tütmesi, makinelerin işlemesi, tarlada traktörlerin çalışması için daha çok çalışacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Her fabrika bir kaledir’ sözünden yola çıkan Eker; “1 Mayıs emek, barış ve dayanışmanın birleştiği, alın terinin, helal kazancın barış için simgeleştiği, çalışma hayatında ki zorlukların ve sorunların, çözüme kavuşması en yüce değer olan emeğin alın terinin üreterek çalışma, işçilerin emekçilerin birleşerek dayanışma haklarını savunma ve hak arama mücadelesidir.

Bugün de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Her fabrika bir kaledir’ sözünden, fabrikada, sanayide bacaların tütmesi, makinelerin işlemesi, tarlada traktörlerin çalışması için daha çok çalışacağımızı, halkımızın ve ülkemizin refahı için emekten yana olan, emeğin ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramımızı kutluyorum. ”dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın