ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

CHP’li Eker; “19 Mayıs Bağımsızlığa ve Cumhuriyete yürüyüşün ilk adımıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için yazılı bir mesaj yayınladı.  Eker, mesajında  “19 Mayıs Bağımsızlığa ve Cumhuriyete yürüyüşün ilk adımıdır” ifadelerini kullandı.

Eker’in mesajı şu şekilde; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs Bağımsızlığa ve Cumhuriyete yürüyüşün ilk adımıdır. Bir ulusun esirliğe değil özgürlüğe uzanan mücadelenin başlangıcıdır.

Ülkemizin emperyalist ülkeler tarafından işgal edilerek parçalanmak istendiği, açlığın, yokluğun, kargaşanın egemen oluğu bir dönemde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıkmasıyla birlikte ülkemizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlangıcı olmuştur. 19 Mayıs emperyalizm ve işbirlikçilerine boyun eğmemenin sömürüye ve işgale direnmenin tarihidir. Bağımsızlığın önündeki engelleri yok eden onurlu mücadelenin başlangıç tarihidir.

19 Mayısın 101. yılında bize bu kararlılığı veren, bir milletin hakkına, hukukuna ve bağımsızlığa sahip çıkma azmin ve kararlılığını egemenliğin millette olduğu bu güzel yurdu kazandıran, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, milli mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyor, kurtuluş ve kuruluşun başlangıcı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın