ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

CHP’li Eker; “Uğur Mumcu 27 yıldır susmadı, susmayacak”

Cumhuriyet Halk Partisi Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker, 27 yıl önce bir suikast sonucu hayatını kaybeden Uğur Mumcu için anma mesajı yayımladı.

Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında Eker; “ Bağımsızlık ve Cumhuriyet sevdasından asla taviz vermeyen Uğur Mumcu’yu susturmak isteyenler, kalleşçe düzenledikleri bombalı suikast ile canına kıydılar, onu katlederek susturmak istediler. Ama başaramadılar, Uğur Mumcu 27 yıldır susmadı, susmayacak. Bağımsız demokratik ve laik bir Türkiye mücadelemizde bize ışık tutmaya ve yol göstermeye devam edecektir. Hak, hukuk adalet için attığımız her adımda yanı başımızda olacaktır.

Bu düşüncelerle özgürlük, barış ve demokrasinin yılmaz savunucusu, basınımızın onurlu ve korkusuz kalemi Uğur Mumcu’yu aramızdan ayrılışının 27. yıl dönümünde saygı, özlem ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın