ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

CHP’li Eker’den 10 Ocak mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Eker, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Kamuoyunu bilgilendirmek adına özveri ile 7/24 saat çalışan demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından basının güçlü olması gerek düşünce ve ifade özgürlüğünün sağlanması kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru bir şekilde yansıtılması açısından son derece önemlidir.

Haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olan gazetecilik kamu adına gerçekleri araştırma doğru gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Görevini toplumsal değerlere saygılı kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren gazetecilerimiz hiç şüphesiz demokrasimizin en önemli dayanaklarından birisidir.

Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları ve çalışanları, vatandaş devlet arasındaki iletişimin kamuoyu oluşturulması gibi birçok görev üstlenmektedir.

Toplumsal değerlere saygı gösteren hukukun, evrensel standartlarından sapmayarak icra ettiği görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan tüm emekçi gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar başarılar dilerim.”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın