ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“Çorum genelinde eğitim altyapısı çok iyi”

İl Milli Eğitim Müdürü Osmancıklı hemşerimiz Yakup Sarı, Çorum’da bulunan anaokulu müdürleriyle bir araya geldi.

Çorum genelinde 32 anaokuluyla fiziki alt yapının çok iyi olduğunu, Milli Eğitim Bakanlığında anaokullarının en şirin bir yeri olduğunu belirten Sarı, eğitimin anaokullarından başlayarak ivmelendiğini, geleceğimizi inşa edecek nesillerin birçok değeri, farkındalığı ve milli kültürümüzü buralarda öğrendiğini söyledi.

Okulun huzur ve barış ikliminin oluşturulmasında yöneticilere büyük görevler düştüğünü belirten İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, hasta olan öğrencilere ev ziyaretlerinde bulunulmasını fayda sağlayacağını aktardı. Dünyanın farklı çağa evrildiğini, zamanın gereksinimlerinin değiştiğini, bu yüzden okullarda robotik kodlama, yapay zeka gibi konulara önem verilmesinin gerekliliğini açıklayan Sarı anaokulu müdürlerine ” Heyecanınız diri tutun, devlet dinamik, heyecanlı ve azimli insanların omuzlarının üstünde yükselecektir. ” dedi.

Toplantı İş Sağlığı ve Güvenli uzmanı Ali Osman Ahlatçı ‘ nn Kalite Yönetim Sistemi eğitimi ile devam ederken Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, anaokulu müdürlerine iyi dilek ve temennilerini ileterek teşekkür etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın