ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

FİLAŞ… FİLAŞ… FİLAŞ… BAŞKAN HAMZA KARATAŞ’INDAMI İSTİFASI İSTENİYOR?

FİLAŞ…

ÇORUM’DA 6 İLÇE BELEDİYE BAŞKANININ İSTİFASI İSTENECEK

BAŞKAN HAMZA KARATAŞ’INDA MI İSTİFASI İSTENİYOR?

   Çorum’da istifası istenecek 6 ilçe belediye başkanlarının arasında Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş’ın da adının geçtiği iddia edildi.

    Çorum Belediye Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifasının, Çorum da AK Partili bazı ilçe belediye başkanlarınında istifaları alınacağı iddiaları ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özellikle FETÖ yapılandırmaları, ruhsat ve imar işleri gibi uygulamalar da soru işaretleri oluşturan ilçe belediye başkanlarının istifasını isteyeceği öne sürülüyor.

   AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın geçtiğimiz günlerde Çorum’a gelerek, Çorum ve ilçeler de bazı araştırmalar yaptığı ve raporlar tuttuğu edinilen bilgiler arasında.

İskilip Gazetesi’nin de geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdığı iddialar arasında.

   Tutulan bu raporlarda ise Çorum ilçelerinde istifası alınacak olan belediye başkanlarının, özellikle 15-25 Aralık süreci ve 15 Temmuz sonrası FETÖ yapılanmasına yakın işadamlarına, ihale verilip verilmediği bakılarak ve imar ve ruhsat işlerinde şaibe oluşturacak icraatlar yapıp yapmadıkları, açıklanamayacak borç artışı, malvarlığı artışı olup olmadığına bakılarak oluşturulduğu iddia edildi.

   AK Parti kulislerine göre, önümüzdeki günlerde Çorum’da AK Partili 6 ilçe başkanının istifasının isteneceği ve 6 ilçe belediye başkanlarının yanı sıra bazı belediye meclis üyelerinin de istifa ettirileceği öne sürüldü.

   Çorum’da istifası istenecek belediye başkanlarının arasında Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş’ın da adının geçtiği iddia edildi.

   AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın Çorum’da Muzaffer Külcü’nün istifası ile boşalan koltuğa Zeki Gül’ün seçiminin ardından beraberinde Yerel Yönetimler Başkan Yardımdısı Mehmet Geldi  ve İl Başkanı Mehmet Karadağ  ile bazı ilçeleri ani ziyaretleri, görüşmeleri  siyasi çevrelerce merak konusu oldu.     

 

 AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Hakkı Güngör konuyla ilgili; ”Biz böyle bir bilgiye sahip olmadık” dedi.

   AK Partili vatandaşlar ise ” Bize, iyi bir Belediye Başkanı mı lazım, yoksa seçimi kazanacak bir aday mı?” teşkilat bunu iyi değerlendirmeli yorumların da bulundu…

                 

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın