ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Çorum’da orman yangını: 60-80 hektar arası karaçam ormanı zarar gördü

Çorum’un İskilip ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Yangın sonucu 60-80 hektar arası Karaçam Ormanı zarar görerek yer yer tahrip oldu.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Edinilen bilgilere göre, ilçeye bağlı Aşağışeyhler köyünde bulunan ormanlık alanda dün saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. Köylülerin ihbarı üzerine bölgeye İskilip Belediyesi, Çorum ve İskilip Orman İşletme Müdürlüğüne ait çok sayıda ekip sevk edildi. Çevre köylerdeki vatandaşlar ve ekiplerin yangına müdahalesi devam ederken Çorum Valisi Mustafa Çiftçi “Yangın sonucu 60-80 hektar arası Karaçam Ormanı zarar görerek yer yer tahrip olmuştur. ”dedi.

Vali Çiftçi yangın ile ilgili yaptığı açıklamada; “ İlimiz İskilip İlçesi Aşağışeyhler Köyü civarında 14.09.2020 Pazartesi günü saat 14:00 sularında çıkan yangına İskilip Orman Şefliği ekiplerimiz derhal tüm imkanlarıyla müdahale ederek yerleşim birimlerine sıçramasına engel olmuşlar ve çok şükür herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır.

Yangının haber alınması ile birlikte İlçe Orman Şefliğimiz ve civar illerden gelen takviye ekiplerle 38 arazöz, 10 su tankeri, 2 iş makinası ve 120 personelle 24 saate yakın devam eden mücadele sonucu yangın kontrol altına alınmış olup, söndürme ve soğutma çalışmaları devam etmektedir.

Yangın sonucu 60-80 hektar arası Karaçam Ormanı zarar görerek yer yer tahrip olmuştur.

Yöre halkına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. ”ifadelerine yer verdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın