ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“Çorum’da voleybol bu şekilde mi gelişecek?”

Osmancık Belediyespor Yönetimi Çorum Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü ve Çorum Voleybol Kulüpleri’nin Osmancık’ta oynanması gereken maçlara gelmeyerek büyük bir ayıba imza attığını belirtti.

Osmancık Belediyespor Yönetiminden yapılan yazılı açıklamada “Yıllardır altyapıdan yetiştirdiğimiz voleybolcularımızın gelişimi için Çorum da ve il dışında yapılan okul turnuvaları , Anadolu Yıldızlar Ligi , Cumhuriyet Kupası , Gençlik Kupası ve Federasyon faaliyet programında yer alan Küçükler , yıldızlar gençler kategorileri gibi tüm turnuvalara katılıyoruz. Bu seneye kadar tüm turnuvalar tek devreli lig statüsüne göre il merkezinde yapıldı.Yıllardır ilçeden ile gelerek tüm müsabakalarda yer aldık.Bu durumdan hiçbir zaman şikayet etmedik.Tarihimizde bu kategorilerde hiçbir maça çıkmadığımız olmamıştır.Bu sene ilk defa sezon başı toplantısında yıldız kızlar il birinciliği 4 takımın katılımı ile deplasmanlı oynanması yönünde karar alındı.Bu karar başta Çorum merkez takımları tarafından da kabul edildi.Gel gelelim kabul edilen bu karara rağmen maçlara çıkmayan takımlar yine Çorum merkez takımları oldu.Sungurlu ve Osmancık birbirine uzak iki ilçe olmasına rağmen Sungurlu Belediyespor Osmancık’a , Osmancık Belediyespor da Sungurlu’ya giderek maçlarını oynadı. Çorum Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü ve Çorum Voleybol Kulüpleri Osmancık’ta oynanması gereken maçlara gelmeyerek çok büyük bir ayıba imza attılar. Şimdi savunma mekanizması olarak maddiyatı öne sürecekler ama biz bahaneye inanmayacağız.Sene başından beri birçok transfer yapıp maddi güç bulanlar Osmancık’a gelecek maddiyatı bulamıyorlarsa giderlerini biz karşılayalım da maçlar oynansın , sporcularımız sahada rakip bekleyerek kalmasın.
Sporun hangi branşı olursa olsun altyapı sporcuna değer verip onun gelişimi içi çaba göstermezsen geçici başarılar elde eder bu işin devamlılığını sağlayamazsın.Bizim yıldız takımımızda oynayan 8 sporcumuz aynı zamanda Türkiye Voleybol Federasyonu Bayanlar 2. Liginde yer alan A takımımızda da her hafta kadroda yer alıyor.Sürekli antrenman videosu atanlar , altyapılarının reklamını yapanlarda maalesef maçlara çıkmıyor. Biz kulüp olarak yatırımı öncelikle kendi evlatlarımıza yapıyoruz. Bunun için sporcularımızın yaşına göre her kategoride turnuvalara katılıyoruz.Ne kadar çok maç yaparlarsa daha çok gelişecekleri için gereken tüm fedakarlığı onlar için yapıyoruz. Umarız bundan sonra bu şekilde davranışlar olmaz maçlar Çorum merkez ve tüm ilçelere yayılır , maçlar sahada oynanır , sporcuların sahada rakip bekleyerek hayal kırıklığına uğramalarının önüne geçilir.
Son olarak Yıldız Kızlar İl Birinciliğinde tüm maçlarını 3-0 kazanarak rakiplerine set vermeden şampiyon olan kızlarımızı kutluyor gruplarda ilimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz.Ayrıca Sungurludan tüm maçlara özveri ile gelen Mustafa Özdemir hocamıza ve Sungurlu Belediyespor camiasına teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın