ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Çorum’da yağış ve kuvvetli fırtına can aldı

Çorum’u etkisi altına alan şiddetli fırtına ve sağanak yağış şehrin çeşitli bölgelerinde büyük çapta maddi hasara neden olurken devrilen ağacın altında kalan bir kişi hayatını kaybetti.

Çorum’da dün ikindi saatlerinde etkili olan yağış ve kuvvetli fırtına nedeniyle devrilen ağacının altında kalan bir kişi hayatını kaybetti. Mecitözü ilçesinde İbrahim Olay (86), yolda fırtınanın etkisi ile kopan kavak ağacının altında kalarak olay yerinde hayatını kaybetti.

Çorum Adalet Sarayı, KYK HititKız Öğrenci Yurdu ve Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde büyük hasar meydana gelirken, Farabi Caddesi üzerinde bulunan tarihi Kunduzhan Camii’nin ahşap minaresi yıkıldı, devrilen yön tabelaları nedeniyle yollar ulaşıma kapandı.

Başkan Aşgın seferberlik başlattı

Çorum’u etkisi altına alan şiddetli fırtına ve sağanak yağış şehrin çeşitli bölgelerinde hasara neden oldu. Fırtınanın ardından Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın seferberlik başlattı.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın; “Şehrimizde aşırı fırtına nedeniyle oluşan sorunları tespit etmek, ortaya çıkan sıkıntıları gidermek için bütün ekiplerimiz sahada. Teknik ekiplerimiz, itfaiye ekiplerimiz gelen ihbarların tamamını değerlendiriyor. En kısa sürede sorunları gidermeye gayret ediyoruz.

Felaketin hemen adından afetten zarar gören tüm noktalara kısa sürede ulaştık. Şehrin dört bir yanında özveriyle, canını dişine takarak çalışan ve hayatı normal seyrine döndüren tüm ekiplerimize, mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Allah bir daha böyle felaketler göstermesin. ”dedi.

Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde de akşam saatlerinde meydana gelen sağanak yağış ve fırtına sırasında kopan elektrik tellerinden elektrik akımına kapılan 2 büyükbaş hayvan telef oldu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın