ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Çorum,Guinness rekorlar kitabına adını altın harflerle yazdırdı

Çorum, Guinness rekorlar kitabına adını altın harflerle yazdırdı. Endonezya’ya ait olan 1 saatte kişi sınırlaması olmaksızın en fazla fidan dikme dünya rekoru 3 bin kişinin katılımı ve 303.150 fidan dikimi ile Türkiye adına tescil ettirildi.Kırılan dünya rekorunda tüm Çorum tek yürek, tek bilek olmuş ve rekor denemesinden başarı ile çıktı.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi; “Geleceğe Nefes” olmak için 11 Kasım saat 11:11’de Cumhurbaşkanı Muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin destekleriyle gerçekleştirilen bu rekorda bizleri yalnız bırakmayan tüm Çorumlu vatandaşlarımıza bu fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” diyerek Çorum’un Guinness rekorlar kitabına adını altın harflerle yazdırdığını belirtti.

Vali Çiftçi; “Çorumlu hemşehrilerimiz yine yağacağını yapmış ve dünyanın merkezinde bir rekora imza atmıştır.

Bu güzel sonucun ve gururun Çorum’a, insanımıza ve memleketimize yaşatılmasında en büyük pay şüphesiz ki Muhterem Cumhurbaşkanımıza aittir. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğü mensupları, yerelde Çorum Belediyemiz, İl Özel İdaremiz, Orman İşletme Müdürlüğümüz, Emniyet ve Jandarma Teşkilatımız, Üniversitemiz, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile halkımız da elinden gelen her türlü imkânı seferber etmişlerdir. Hepsine ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyor, sonucun Çorum’a ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın